Trhy v celé Číně se vrátily k provozu běžnému před koronavirovou krizí, a to navzdory údajné nákaze od netopýra. Jedinou výjimkou je město Wuhan, kde údajně epidemie začala, ale i o se vrací k normálnímu životu. Jediným rozdílem je, že se nesmí fotografovat.
Psi a kočky se napěchovali do rezavých klecí. Netopýři a štírci nabízeni k prodeji jako tradiční medicína. Králíci a kachny stažené z kůže naskládaní vedle sebe na kamenné podlaze pokryté krví, špínou a zbytky zvířat.
Čína oslavila své „vítězství“ nad koronavirem tím, že znovu otevřela trhy s masem. Není žádná zjevná snaha o zvýšení hygienických standardů, aby se zabránilo dalšímu propuknutí nákazy.
To může znamenat je jediné – Peking je na 100 procent přesvědčen, že maso z trhů nebyl zdroj nákazy. V tom případě by byla západní verze s netopýrem falešnou zprávou, trikem.
Čína nezaznamenala v souvislosti s údajnou epidemií nezaznamenala nárůst úmrtnosti ve srovnání s předchozími lety. Stejné ukazatele má tato zvláštní pandemie ve všech zemích světa. Média tvrdí: “Je epidemie”. Úmrtnost je ale stejná jako loni.
Epidemie koronaviru přiměla čínskou vládu k uzavření stovek měst, nyní však zákazníci kupují maso stejně jako před pandemií. Netopýři jsou používání i na billboardech jako reklama, spolu se škorpióny a dalšími zvířaty. Číňané je považují za pochoutky a používají je pří léčitelství.
Země se vrátila k normálnímu každodennímu životu, aby podpořili vlajkovou ekonomiku. Podle oficiálních statistik neexistují ve více než miliardové Číně noví nakažení, natož obětí.
“Už to skončilo a už se o to nemusíte starat, takový je zde obecný názor,“ uvedl čínský korespondent britského listu The Daily Mail. „Trhy s masem se vrátily ke stavu před koronavirem. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se strážci snaží zastavit kohokoli, kdo by fotografoval, což by se nikdy předtím nestalo.”
Čína tvrdí, že nebyla první zemí, kde epidemie vypukla. Koronavirus se poprvé objevil v Itálii loni v listopadu. Podle jiné verze byl virus do Číny zavlečen vojáky USA při armádních sportovních hrách loni v říjnu.
Jediným čínským městem, které zůstává pod karanténou, je Wuhan. Ale i zde již byla zrušena některá omezení.
Zdroj: The Daily mail, US News