Záhadná smrt statečné sestřičky Věry (47) z Thomayerovy nemocnice: “Zabila ji média,” říkají kolegové. Koronavirus? Mediální konstrukt! Štvanice pokračuje

Sestřička Věra (47) z Thomayerovy nemocnice nezemřela na koronavirus, jak spekulovala média, která ji předtím obvinila, že je přenašečka. Policie oznámila, že zemřela na infarkt.“Tlak médií byl enormní, psychicky to nezvládla.”


Jinými slovy: Zdravotní sestra Věra není obětí koronaviru, ale obětí mediální hysterie. V době kdy sílí pochybnosti o skutečné závažnosti epidemie jde o zásadní sdělení.


Profesorka Martina Vašáková, nadřízená zemřelé sestřičky Věry: “Byla obětavá, statečná, zachráila mnoho životů. Tlak a pomluvy médií ale nesla velmi těžce.” Podle paní profesorky jsou mnohem nebezpečnější a závažnější nemoci, jako například tuberkulóza, na kterou umírá každý rok přes milion lidí.

Sestřička Věra se nakazila od pacienta, který měl těžký zápal plic, a jemuž zachránila mu život – ostatně stejně, jako dalším mnoha pacientů během své práce v nemocnici.



Odpudivá pomluva

V médiích se následně objevilo několik zpráv, že je sestra nezodpovědná a šířila koronavirus mezi ostatní pacienty a kolegy. Koronavirus přitom nebyl základní příčinou potíží pacienta. „Byl velice obézní, polymorbidní a s bronchiálním astmatem,” uvedla nemocnice.

“Odpudivá pomluva ohledně koronaviru, motivovaná snahou po senzaci, skutečně dokáže dostat tak čestného a obětavého člověka, jakým byla paní Věra, až na samé dno,” svěřil se zdroj z nemocnice.


Koronavirus je souhrnný název pro obrovskou skupinu virů, z níž byl vybrán jeden, konkrétně SARS-CoV-2. Údajně způsobuje nemoc COVID-19, která patří mezi okrajové ve srovnání s tuberkulózou nebo rakovinou.

Sestra Věra se podle vyjádření ředitele Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše nesla mediální tlak velmi těžce: ” Vnímala ten tlak obrovským způsobem a nejenom ona, ale i její otec. Ten se málem zhroutil, protože článků proti ní bylo velké množství,”






Ředitel nemocnice Zdeněk Beneš

Ředitel nemocnice: Plakala do telefonu

“My víme, že celá rodina tím byla poznamenaná a ta sestřička si stále dělala výčitky, že něco neudělala dobře, nebo něco mohla udělat mnohem líp. Ta psychika je strašně důležitá,“ popisoval ředitel Beneš psychický stav zemřelé sestřičky pro TV Prima.

“Plakala kolegyni do telefonu, nesmírně ji to rmoutilo a ten stres, který na ni byl vytvořen, byl obrovský,“ uvedl ředitel Beneš.


V první linii: Personál Thomayerovy nemocnice. Děkujeme.



Jeho slova potvrzuje Martina Vašáková, nadřízená zemřelé sestry, přednostky Pneumologické kliniky v Thomayerově nemocnici. „Izolovala se od své rodiny a byla de facto sama. Věci, které potřebovala, jí nosila sousedka.” 


Podivný přístup policie: Věštec na místě činu?

Velké rozpaky budí vyjádření policie, která její smrt vyšetřuje jako “náhlé úmrtí” s tím, že vyloučila sebevraždu.

Fakt, že policie vyloučila sebevraždu ještě před pitvou, budí velké pochybnosti. Policie našla v domku v Říčanech tělo bez známek života. Nikdo na světě není schopen předem určit, zda nešlo o sebevraždu (například otravou). než je provedena pitva.




Tento podivný policejní postup zanechává podezření, že policie jedná “mediálně”, tedy že koná podle tak, aby byla spokojena média – nehledě na objektivní skutečnosti.


Koronavirus: Jen pro média

Veřejnost je tak ponechána v nejistotě, že sestřička Věra možná umřela na koronavirus, což je vyloučeno. Chřipka stejně jako COVID-19 více či méně oslabí organismus, ale pacient umírá na něco jiného.


Verzi koronaviru jako příčině smrti zdravotní sestry Věry odmítl i náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. “Že by zemřela v souvislosti na koronavir vylučujeme,“ řekl Roman Prymula deníku MF DNES.


Křivka počtu zemřelých se letos výrazně nezměnila, snad mírně dolů, protože ubylo chřipky…

Epidemie strachu

“Pokud by Věra zemřela na koronavirus, byl by to světový unikát. Koronavirus nikdy nemůže být příčina smrti. 99 procent údajných obětí koronaviru ve skutečnosti zemře na jinou nemoc, například rakovinu, leukémii, infarkt, zápal plic,” řekl deníku Arfa zdroj z nemocnice.


“Větší nebezpečí než koronavirus je epidemie strachu,” vyjádřil se obecně k situaci prezident Miloš Zeman během svého vyjádření ke koronavirové krizi.

Tento strach šíří především média, především televize, jejíž moderátoři se objevují na obrazovce v rouškách. Tím vyvolávají dojem, že jde o epidemii.


Proč média šíří paniku

Důvod mediální hysterie je snaha udržet sledovanost, která se po “díky” hysterii z epidemi vyrostla do závratných výšin. Například Česká televize se chlubila zvýšenou sledovaností “díky” pandemii. Koronavirus zvedá sledovanost ZDE


Verze s netopýrem jako zdrojem nákazy se dosud nepotvrdila. Mediálně jde o vhodnějšího tvora, než je třeba slepice, velbloud, kráva, nebo vepř

Situaci též ovlivňuje nezralost redaktorů a jejich nadřízených editorů či vedoucích oddělení, kteří často žijí ve slonové věži, opojeni mocí, kterou mají. Důsledky si nepřipouštějí.

Jinou typickou obětí mediální hysterie a touhy po vyšší sledovanosti a prodaném nákladu je případ Petra Kramného. Ten podle médií zabil v Egyptě manželku a dceru elektrickým proudem, ač všechny hodnověrné posudky vypovídají proti této verzi a svědčí o otravě jídlem.


Skutečná hrozba není koronavirus

Nemoc COVID-19, kterou údajně způsobuje koronavirus a způsobila celostvětovou epidemii, má ve skutečnosti 100x méně obětí než rakovina, 20 x méně obětí než HIV a 10 x méně než malárie nebo chřipka.

Na COVID-19 zemře celosvětově dvakrát méně lidí než matek při porodu, méně než je obětí dopravních nehod.


Thomayerova nemocnice vydala k úmrtí sestry Věry toto prohlášení:

“Můžeme potvrdit, že u sebe doma zemřela zdravotní sestra z naší nemocnice. S ohledem na přání rodiny se k tomu však nebudeme blíže vyjadřovat či poskytovat další podrobnosti.

Plně tak respektujeme rozhodnutí pozůstalých a zároveň chceme celé rodině vyjádřit hlubokou soustrast.”


Hysterie kvůli epidemii, jejíž počet je vytvářen uměle testováním a interpretací výsledků, bude trvat o to déle, dokud budou média masírovat veřejnost.

Nezbývá než doufat, že situace nedospěje do stavu jako v Itálii, kde kvůli mediální hysterii zkolabovalo zdravotnictví.


Upozornění Arfa:
noste roušku a dodržujte pokyny lékařů a vlády


Zdroj: Thomayerova nemocnice, vyjádření k úmrti



close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh