Z Bruselu k nám míří trestní komando proti Babišovi. Vede ho kontroverzní Němka, která nosí placku Milionu chvilek. Proč se chce sejít s českým generálním prokurátorem? Odvede Babiše v klepetech?
Jde do tuhého! Do Česka se chystá trestní výprava Evropské unie pod vedením Moniky Hohlmeier (CSU), nové předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu. Na pomoc si už přibrali česká proevropská média (v čele s Českou televizí) a sejdou se s kde kým, ale jak to tak vypadá – kromě Babiše.
“Já se paní Hohlmeierovou rád sejdu a všechno ji vysvětlím, ale nikdo mě neoslovil,” řekl český premiér Babiš a dodal, že jde o vyřizování českých účtů na evropské úrovni. Z toho je zřejmé, že si uvědomuje, jak je situace vážná, ale to je tak všechno, co s tím může dělat. V případě prokázání viny mu hrozí deset let za mřížemi.
Celé to probíhá v režii Pirátů a nejde o nic menšího, než o odstřel premiéra Babiše z politiky. Čeští Piráti jsou dvojčetem německých Zelených, významně zastoupených v Evropském parlamentu.
Vlastně půjde ještě o víc – o celý český právní systém, tedy o odpověď na otázku, zda je evropské právo víc než české. Vše směřuje k tomu, že bude český premiér Andrej Babiš postaven do situace, kdy se bude muset rozhodnout:
Buď se vzdá všech politických funkcí a přestane stát v cestě zájmům Německa (EU) – například v otázce Benešových dekretů, imigračních kvót či zelené politiky, nebo přijde i desítky miliard ročně, které dostávají od EU jeho bývalé firmy a ještě ho možná zavřou.
Výprava s Monikou Hohlmeierovou v čele má do Prahy dorazit 27. února 2020. Stranickým kolegou paní Moniky (CSU) je Bernd Posselt, předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení. Ten se ovšem jednání nezúčastní, protože je českou veřejností vnímán negativně.
Paní Hohlmeierová ve svém projevu na konferenci v Evropském parlamentu 12. prosince přivítala „vyčerpávající“ audity Evropské komise i to, že v loňském roce bylo pozastaveno proplácení peněz ze strukturálních fondů EU pro firmy s vazbami na Babiše. “Audity Komise musí však být rychlejší, aby trest mohl přijít dostatečně brzy,” uvedla.
Je evropský zákon nad českým?
Podle českých zákonů Babiš ve střetu zájmů není, o výkladu evropských zákonů v této fázi rozhoduje právě Frau Hohlmeier. Ta se nijak netají tím, že půjde Babišovi po krku.
“Nejsme tu od toho, abychom podporovali oligarchy. Každý kdo kumuluje na jedné straně ekonomický vliv a na straně druhé vliv politický, způsobuje velký střet zájmů. Tohle v Evropské unii nesmíme tolerovat,” vzkázala paní Hohlmeirová Babišovi na stránkách propagandistickému portálu Forum 24.
Podle informací Arfa.cz bude návštěva paní Hohlmeirové, která prý nosí v europarlamentu placku Milionu chvilek, opepřena setkáním s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, který nedávno vrátil do hry Babišovu kauzu Čapí hnízdo. Odůvodnění jistě stojí za pozornost, a to, že: “nedošlo k úplnému vyhodnocení evropské legislativy.”
Pavel Zeman je oblíbencem aktivit Milion chvilek, které pořádaly demonstrace na jeho podporu. Také s nimi se má paní Hohlmeierová v Praze setkat.
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má na údajný Babišův střet zájmů z pohledu Evropské unie jasný názor: “Zjištění auditní zprávy Evropské komise, podle něhož je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů, jsou závažná a mohla by zavdávat podezření na trestný čin,” řekl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman pro Českou televizi.
Problémy paní Moniky
Paní Monika Hohlmeierová (57) je dcerou bavorského dlouholetého předsedy CSU (křesťansko – sociální unie) Franze Josefa Strausse a europoslankyně za CSU.
Před pár dny byla zbavena poslanecké imunity, protože odjela od dopravní nehody, kterou zavinila. Nešlo o nic vážného – nabourala do auta, když parkovala u obchodního domu.
V roce 2005 byla obviněna, že věděla o podvodech ve vnitrostranických volbách, o nákupu hlasů pro mnichovskou CSU a že bránila řádnému prošetření záležitosti. V roce 2010 u soudu stranický kolega Hohlmeierové vypověděl, že byla “dirigentkou” celé akce s podvody ohledně stranických hlasů.
O nákupu hlasů CSU zde (Süddeutsche Zeitung)
V roce 1999 vedlo státní zastupitelství v Mnichově řízení pro podezření z podvodu a zpronevěry proti investiční společnosti WABAG, v níž figurovali manžel Hohlmeierové a její bratr Max Strauss. Na recyklační projekty ve východní části Německa firma získala od investorů 100 milionů eur. V roce 2004 byl Max Strauss třikrát pokutován za navádění k podvodům. Od vyššího trestu ho zřejmě zachránila údajná psychická nemoc.
Gigantický podvod firmy WABAG zde (Der Spiegel)
V roce 2004 napsal deník Merkur, že ministerstvo školství, které Hohlmeierová řídila, financovalo projekty Centra pro zrakově postižené částkou 8,5 milionu eur v době, kdy tam její manžel zastával funkci zástupce ředitele. Ostatní školy přitom byly v té době oběťmi úsporných opatření.
O střetu zájmů Hohlmeierové ZDE
“Takřka celou svou kariéru čelí ministryně Hohlmeierová různým obviněním, mimo jiné kvůli možnému střetu zájmů mezi stranickými zájmy a ministerskou funkcí,“ uvedl zdroj pro Arfa.cz.
V roce 2004 prosazovala Hohlmeierová bavorská ministryně školství zrušení dosud bezplatného poskytování učebnic pro žáky. Po masivních protestech rodičů a hrozbě referenda svou reformu zrušil, ale nahradila ji jiným řešením.
V letech 2005 – 2008 se díky Hohlmeirové vybíraly od školáků peníze na učebnice ve výši až 40 eur. V únoru 2004 také prosazovala zrušení slev na jízdném pro studenty. Po silné kritice z toho sešlo.
Mohlo by se říct: Kozel zahradníkem, ale to by bylo příliš laciné a neodpovídající vážnosti situace.