Kauza vraždy mileneckého páru Kuciak – Kušnírová se dočkala děsivého rozuzlení. Česká televize nám dva roky lhala, když vytvořila fake news s vraždou, která vyvolala na Slovensku státní převrat – tak to působí ve světle rozhodnutí soudu.
Slovenský soud rozhodl: Nejsou důkazy, že podnikatel Kočner a jeho milenka Zsuzsová nějak souvisejí s vraždou mladého novináře a jeho snoubenky.
Česká televize po osvobozujícím rozsudku rozpoutala hysterickou mediální kampaň – vždyť v tom jede taky! Také kvůli České televizi (kabelové vysílání) se na Slovensku po vraždě mileneckého páru v únoru 2018 podařilo vyvolat vlnu protivládních demonstrací (barevná revoluce).
Demonstrace vedly k instalaci tuctové občanské aktivistky Čaputové na post prezidentky a k pádu premiéra Fica, předsedy nejpopulárnější strany v zemi (SMER).
Rozhodnutí soudu znamená, že kauza Kuciak byla jen mediální fikce a že média včetně České televize podvedly své diváky a čtenáře.
Soudce Černý: Jak víte, že soud rozhodl špatně?
“Mě na tom nejvíc vadí to, že všichni jsou přesvědčeni o tom, že soud rozhodl špatně. Přitom nikdo pořádně neví, jaké důkazy jsou ve spise,” řekl soudce Petr Černý České televizi v reakci v pořadu Události a komentáře 3. 8. v reakci na osvobozující rozsudek.
Soudce Černý toto prohlášení uvedl v přímém přenosu. Jinak by ho zřejmě vystřihli.
Podnikatel a jeho milenka: Důkazy žádné, jen mediální konstrukce
Slovenský soud osvobodil podnikatele Mariana Kočnera pro nedostatek důkazů. Osvobodil také jeho milenku Alenu Zsuzsovou, která podle mediální masáže údajně vraždy zprostředkovala. Oba svou účast na vraždách od začátku popírali.
Jediným důkazem bylo tvrzení po uši zadluženého kontroverzního podnikatele, který udal Kočnara a jeho milenku výměnou za snížení trestu. Jiný důkaz není, jen toto tvrzení několikrát usvědčeného lháře (v jiných kauzách).
K vraždě archeoložky a začínajícího novináře se přiznal bývalý voják, který se však na místě činu nemohl rozvzpomenout, kde vlastně střílel.
Kauza Kuciak smrděla od samého začátku – z Velké Mači až do Washingtonu.
Totální selhání médií. Vrátí se Čaputová na skládku?
Deník Arfa.cz dlouhodobě upozorňuje, že jde o uměle vytvořenou kauzu, která nemá oporu v realitě, a že je to nejodpudivější případ, kdy média zcela rezignovala na svou nezávislost a začala šířit čirou propagandu. Soud dal nyní deníku Arfa za pravdu.
Osvobození hlavních podezřelých Kočnera a Zsuzsové budí silný dojem, že byla celá kauza Kuaciak uměla vytvořena, a to za účelem uskutečnění politického převratu.
Krátce před vraždou mileneckého páru (novinářský elév Kuciak a archeoložka Kušnírová) v únoru 2018 zesílil na Slovensku tlak neziskových organizací, napojených na Open Society Fund miliardáře George Sorose.
Nebýt kauzy Kuciak, Čaputová by se nikdy prezidentkou Slovenska nestala.
Když ne Kočner, kdo tedy?
Pokud neměl ve vraždě Kuciaka a jeho snoubenky prsty podnikatel Kočner… Kdo tedy?
Policie žádnou stopu nenabídla – a celý případ je tak jejím selháním. Mohlo jít i náhodnou vraždu? Dlužil Kuciak někomu velké peníze? Opravdu vraždil ten, kdo se k vraždě přiznal?
Za jistý lze považovat fakt, že vraždy neměly politické pozadí . a pokud ano, nebylo prokázáno.
Jak připravit revoluci
Na Slovensko přijel organizátor Bernard-Henri Lévy, který stojí v pozadí mnoha barevných revolucí, uskutečněných pod praporem Sorosovy vize “občanské společnosti”.
Tuto Sorosovu vizi již dnes někteří nazývají “liberálním fašismem“. Lévy pracoval pro Sorose v mnoha zemích, například na Ukrajině v době před Majdanem, v současné době působí v Bělorusku. Jeho úkolem je umělé vytvoření “revoluční atmosféry”.
Vražda mladého páru mohla být pro Lévyho inspirativní záminkou. Něco, na čem se dá postavit příběh, který pohne davy – nehledě na svou pravdivost.
Vražda mileneckého páru v malé vesnici na jižním Slovensku by za běžných okolností nevzbudila žádnou pozornost. Pro účely vyvolání umělého převratu (barevná revoluce) však vhodná byla – jeden ze zavražděných milenců byl novinář. Sice úplná nula, ale…
Kuciak byl úplně bezvýznamný novinář, jen ho zneužili
Vyšetřovatelé kauzy Kuciak se ocitli pod silným mediálním tlakem a brzy přišli s verzí, že vražda milenců může nějak souviset s novinářskou prací jednoho z nich.
Kuciakovi nadřízení z portálu Aktuálně.sk opakovaně upozorňovali, že Kuciak byl elév, začátečník, a neměl za sebou žádnou silnou kauzu. Občas psal i o Kočnerovi, ale nebylo to nic, co by nevyšlo jinde. Kuciak byl jeden z asi 20 novinářů, kteří psali na Slovensku o kontroverzním podnikateli Kočnerovi.
Spojení Kuciak – Kočner tak sice existovalo, ale bylo mediálně zveličeno do obludných rozměrů.
Z říše sci-fi je vazba “vražda – italská mafie Ngdraghenta”, či vazba “Ngdraghenta – premiér Fico.” Zde šlo o čirou virtuální realitu, podpořenou jen jakýmisi oslími můstky. Je děsivé (a poučné), jak snadno lze zmanipulovat dav.
Dezinformační Denník N a jeho role v kauze Kuciak
Zásadní podíl na této kauze měla média, především pak slovenský dezinformační Denník N, za nímž stojí kapitál amerických investorů, jejich ztělesněním je miliardář George Soros.
Denníku N se podařilo vybudovat na Slovensku silnou vlivovou pozici – především díky tomu, že byl hojně (za peníze) citován jinými médii.
Tatáž anomálie (když jedno médium cituje druhé, aniž by to bylo třeba) se odehrává i u nás. Český Deník N je citován Českou televizí, ale i jinými médii (Novinky, iDnes, Blesk…) – zcela zbytečně a za peníze.
Neomezené zdroje z USA
“Kolik za tuto službu Deník N platí se lze jen dohadovat, ale musí jít o astronomické částky. Nic není pro médium více ponižující, než citovat jako zdroj jiné médium (zde Deník N) – a především tehdy, kdy to není potřeba,” řekl deníku Arfa mediální expert Ondřej Höppner.
Silné médium se však v České republice z Deníku N vybudovat nepodařilo, spíše živoří na periferii zájmu, přestože má podle všeho neomezené zdroje z fondů napojených na americké vlivové skupiny.
Masové demonstrace na virtuální téma “vražda – italská mafie – Fico” se podařilo svolat díky sociálním sítím. Tento jev by ještě před deseti lety nebyl možný. Dnes už víme, že například statisícové demonstrace Milionu chvilek stojí ročně cca dva miliony korun inzerce na facebooku.
Zdroje neziskových organizací jsou neomezené, stejně jako jejich schopnost svolat demonstraci na libovolné téma.
Zdroj: Česká televize Kuciak