Pohádka o Šípkové růžence je genderově nevyvážená, protože princ políbil Růženku bez jejího souhlasu. Totéž platí o Sněhurce. Takže si raději, milé děti, přečtěme pohádku o homosexuálních tučňácích. Čtyřletí chlapečci mají mašle ve vlasech, náušnice, sukýnky, v rukou panenky různých barev pleti. Děvčata mají kalhoty a hrají si s autíčky.
Všechny statistické ukazatele dokladují, že jedním z nejčastějších důvodů sebevražd jsou pochybnosti o vlastní identitě.
Kdo ovládne děti, ovládne budoucnost
Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo obludnou novelu “o jeslích”, která umožní státu manipulaci dětskou psychikou v tom neútlejším věku. Cílem je výroba “nových dětí”, které budou myslet ideologicky “správně”. Již to běží – zatím prý v experimentálním režimu.
Rodiče o tom nemají ani tušení a uvidí hlavně to, že má stát tyto “jesle” poměrně štědře dotovat. Pro rodiče to znamená, že za cca pět tisíc korun měsíčně budou mít pro dítě denně hlídání. Stát dodá stejnou částku, tedy cca pět tisíc korun.
Součástí této novely, jakýmsi ideologickým trojským koněm, jsou tzv. “mikrojesle” – a právě v tom je ten problém.
Manuál politručky
“Mikrojesle” jsou jako by rozšířenou “paní na hlídání”. Má jít o malou skupinu cca pěti dětí ve věku od 6 měsíců do 4 let (včetně), které mohou být “vychovávání” například v bytech.
Ministerstvo práce a sociálních věcí za tímto účelem již vydalo příručku, která ideologické opatrovnice “mikrojeslí” vybízí, kam a jak děti směřovat. Příručka je ještě z dílny bývalé ministryně, neomarxististky a genderové aktivistky Michaely Marxové – Tominové (ČSSD). Nyní ji uvádí do života její nástupkyně Jana Maláčová (ČSSD). Obě jsou ideologicky napojeny na Jiřího Dienstbiera mladšího (ČSSD).
Příručka obsahuje mimo jiné doporučenou literaturu pro děti do čtyř let: Knihy lesbického vydavatelství, vydávajícího pohádky o homosexuálních tučnácích, či dětech, vychovávaných dvěma matkami či dvěma otci.
Příručka má 30 stran a je plná omáčky typu: “Nasloucháme přírodě”, “Učíme se úctě je stáří” a podobně. Tento balast je nutností, aby nebyla příručka smetena ze stolu jako nebezpečná a extrémistická. Při podrobnějším čtením zjistíme, že jde vlastně o skrytou formu inkluze (také dílo ČSSD).
To podstatné je uvedeno až v příloze, konkrétně na straně 21. Ideologové zde pracují s pojmy jako “etické principy” a “odbourávání stereotypů”.
Proti je Aliance pro rodinu
Proti příručce se ostře postavila předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová.
“Takto zásadní záležitosti ovlivňující rodinu a děti musí předcházet společenská diskuse. Ta však neproběhla. Metodika ministerstva práce a sociálních věcí se objevila na webu v neoficiální tichosti.”
Vše je zatím nastaveno v plíživé rovině, byť například v USA pod tlakem tamní Demokratické strany už běží obludná gender – mašinérie na plné obrátky.
Kluk ke holka a naopak
Například genderovou ideologii razí příručka MPSV takto (str. 21):
“Děti jsou vedeny (…) s důrazem na potírání předsudků o mužích a ženách.”
“Neříkáme, že nějaká hračka či aktivita je jen pro chlapce, nějaká pro dívky. Pokud je potřeba děti rozdělit, mělo by to být z funkčního důvodu, nikoli jen podle pohlaví či věku (takové rozdělování … utvrzuje děti ve stereotypním vnímání, že dívky a chlapci se na něco hodí víc jen na základě jejich pohlaví).”
Dětem jsou podsouvány hračky podle ideologického klíče:
“Speciální pozornost věnujeme stereotypnímu rozdělení rolí mezi muže a ženy, zařazujeme aktivity, které toto vnímání nabourávají. Povzbuzujeme dívky a chlapce ke společným hrám, které jsou běžně přisuzovány pouze jednomu pohlaví (pozn. red.: dívky si hrají s auty, chlapci s panenkami, přičemž si mohou vybrat, zda budou hrát maminku nebo tatínka).”
“Pokud je to možné, vybíráme hračky, např. panenky, i jiné než světlé barvy pleti.”
Dva tátové a dvě matky
Pohádky řeší genderová příručka MPSV takto:
“Při čtení pohádek vybíráme (…) i pohádky z jiných kulturních okruhů (…) kterých se vyskytují různé modely rodiny nebo které nepracují s tradičními stereotypy v rolích mužů a žen.”
V doporučené literatuře pak MPSV uvádí hned na prvním místě knihy lesbického nakladatelství Lepress. Zde v nabídce najdeme například tyto pohádky: Jura a Lama (o klukovi, který měl dvě matky). Tango (pohádka o homosexuálních tučňácích). Brzy ráno (Co dělá malý kluk, když jeho mámy ještě spí), Teď není čas na hraní (Příběh malé holčičky, která má dva táty) atp.
Co s tím?
Pokud novela projde a budou zavedeny “mikrojesle” pod praporem genderu, budou mít rodiče, kteří chtějí mít kontrolu nad budoucností svého dítěte jedinou možnost:
Mikrojesle bojkotovat.