Do Česka přijelo trestní komando Evropské unie (Německa) pod vedením Moniky Hohlmeierové (CSU), nové předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu a dcery bývalého bavorského premiéra Franze Josefa Strausse.
Cílem návštěvy trestního komanda je vyšetřit, zde je český premiér z pohledu Evropské unie (Německa) ve třetu zájmů, či nikoli. Zatím je EU přesvědčena, že ano, a má na to nejméně jeden audit. V tom případě by českému premiérovi hrozilo deset let vězení a možnost vracení miliardových dotací z jeho bývalých firem.
Paní Hohlmeierová se netají se svými sympatiemi k protivládnímu hnutí Milion chvilek, jejich placku nosila v Evropském parlamentu. Argumenty & Fakta (ARFA.cz) informovaly jako první ZDE:
Frau Hohlmeier a placka Milionu chvilek (drsné výmluvy)
Paní Hohlmeierová tuto skutečnost přiznala v rozhovoru s Českým rozhlasem způsobem, který by bylo možné označit jako nehorázný:
“Když v Evropském parlamentu kolegové donesou nějaké odznaky, je normální, že je nosíme. Nikdo se mě nezeptá na to, že jsem den na to měla odznak proti rakovině prsu, o den později jiný proti ženské obřízce.”
A paní Hohlmeirová pokračuje:
“Média, která poukázala na skutečnost, že nosím placku Milionu chvilek, jsou v ruské vlivové sféře.”
Jinými slovy: “v ruské vlivové sféře” je každý, kdo nehlásá ideály Nové Evropy pod vedením Německa. Na jedné straně je polosvět reprezentovaný Německými ideály nové Evropy včetně přisluhovačů typu levicová Pirátská strana a na straně druhé “zbytek světa”.
V minulosti Frau Hohlmeier vyjádřila uspokojení nad tím, že byly podniku Agrofert dočasně pozastaveny dotace. Afrofert patřil premiérovi Babišovi před jeho vstupem do politiky, nyní je ve svěřeneckém fondu, jak stanovuje zákon.
“Jsem absolutně nestranná!” tvrdí nicméně paní Hohlmaier, která se také vyjádřila v tom smyslu, že “Evropská unie tu není od toho, aby podporovala oligarchy.”
Setkání s vrchním prokurátorem?
Babiš se s trestním komandem Evropské komise nesetká. “Nevidím důvod. Já přece fondy Evropské unie nerozděluji”.
Podle posledních zpráv se komando pod vedením paní Hohlmeierové chystá setkat s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Ten nedávno “vrátil do hry” již uzavřenou Babišovu kauzu Čapí hnízdo a udržel ji tak v chodu.
Argumenty & Fakta a považují za setkání Nejvyššího státního zástupce a protektorátní vyšetřovatelky za nehorázné.
Jsme ještě Česká republika, nebo už Německo?
Případ Babišova střetu zájmů je lakmusovým papírkem toho, zda je Česká republika ještě nezávislou zemí, nebo zda již je jednou v provincií protektorátu projektu jménem Nová Evropa.
Podle Českých zákonů premiér ve střetu zájmů není v žádném případě, přesně podle zákona své firmy předal do svěřeneckých fondů a nyní je věnuje jen politice.
Audit Evropské komise, která je polibyrem Evropské unie (Německa) nicméně uvádí, že premiér Babiš ve střetu zájmů je. Nyní tedy půjde o tom, podle jakých zákonů se Česká republika řídí. Zda podle těch svých, nebo podle protektorátních.
Kauza “Babiš a střet zájmů” je akcí levicové proněmecké Pirátské strany, které na na Evropskou unii přisátá jako tele na cecík. Svazáci z Pirátské strany posílají na českého premiéra jedno udání za druhým. Pirátskou stranu lze směle chápat jako německou politickou stranu.
Důvodem tlaku na premiéra Babiše je podle některých komentátorů premiéra nedostatečná devótnost ideálům Nové Evropy (například v oblasti imigrantských kvót) a odpor k otevření otázky zrušení Benešových dekretů, na základě kterých byl po válce zabaven mnohamiliardový majetek sudetských Němců a šlechtě.
Paní Hohlmeierová ve střetu zájmů
Paní Monika Hohlmeierová (57) čelí takřka celou svou kariéru podezřením ze střetu střetu zájmů a dalším skandálům.
Ministerstvo školství, které řídila, financovalo projekty Centra pro zrakově postižené částkou 8,5 milionu eur v době, kdy tam její manžel zastával funkci zástupce ředitele. Ostatní školy přitom byly v té době oběťmi úsporných opatření.
V roce 1999 vedlo státní zastupitelství v Mnichově řízení pro podezření z podvodu a zpronevěry proti investiční společnosti WABAG, v níž figurovali manžel Hohlmeierové a její bratr Max Strauss. Na recyklační projekty ve východní části Německa firma získala od investorů 100 milionů eur. V roce 2004 byl Max Strauss třikrát pokutován za navádění k podvodům. Od vyššího trestu ho zřejmě zachránila údajná psychická nemoc.
V roce 2005 byla Monika Hohlmeierová obviněna, že věděla o podvodech ve vnitrostranických volbách, o nákupu hlasů pro mnichovskou CSU a že bránila řádnému prošetření záležitosti. V roce 2010 u soudu stranický kolega Hohlmeierové vypověděl, že byla “dirigentkou” celé akce s podvody ohledně stranických hlasů.
O střetu zájmů Hohlmeierové ZDE
Nepřehlédněte: