Europoslanec Marcel Kolaja (Pirátská strana) udal v Bruselu hned dvakrát volby nových radních České televize. Noví radní (Lipovská, Xaver Veselý a Matocha) byli před pěti dny zvoleni do funkcí parlamentem ČR.
Volba radních České televize přitom byla zcela čistá, demokratická, bez sebemenšího náznaku pochybností. Je vnímána jako očistná, protože noví radní mohou přispět k odpojení České televize od politických vlivů.
ČT dnes vykonává takřka již agitační činnost, a to (podle mnohých odborníků) ve prospěch právě Pirátské strany a na ni napojené agitky Milion chvilek, TOP 09, Evropské unie a dalších.
Není jasné, jak může EU volbu nových radních následně ovlivnit. Pravděpodobně jde jen o vyvolání vzruchu a potíží.
Podle posledních průzkumů je Pirátská strana třetí, na paty jí šlape ČSSD a SPD. Suverénně první je hnutí ANO s rekordními 34 procenty podpory.
Udal nás pro jistotu dvakrát
„Podnikl jsem kroky, aby komisařka, která je odpovědná za svobodu a nezávislost médií, přišla vysvětlit, co dělá pro to, aby byla média svobodná a bez náhubku. Jsem skutečně zvědavý, jak se k tomu tato komisařka postaví,“ napsal Kolaja na sociální síti Facebook s tím, že příslušnou komisařkou Evropské unie je Češka Věra Jourová (za ANO).
Pirátská internacionála
Aktivista Kolaja, IT specialista z Moravské Třebové, byl zvolen do Evropského parlamentu v roce 2019 spolu se soudruhy Mikulášem Peksou a Markétou Gregorovou. Jsou členové frakce Zelených.
Část politického spektra považuje Pirátskou stranu za placené udavače Bruselu, a to včetně prezidenta Miloše Zemana a premiéra Babiše. “Poslanci Evropského parlamentu Peksa z Pirátské strany a Zdechovský z Lidovců jsou udavači,” uvedl nedávno premiér Babiš.
Kolaja vstoupil do Pirátské strany rok po jejím založení v roce 2009. Již následujícího roku se stal spolupředsedou nadnárodní Pirátské internacionály, která vznikla v roce 2010 v Bruselu.
S anarchisty v čele
Funkci předsedy s Kolajou tehdy sdílel švýcarský muslim Saouli. Kolaju ve funkci později nahradila kanadská anarchistka a feministka Bailey Lamonová, přezdívaná “Rudá Baily”.
Česká krajně levicová Pirátská strana je považována za základnu levicově zaměřených mladých Evropské unie v Českém parlamentu.
Tak transparentní, že nejsou vidět
Europoslanec Kalaja podal stížnost ve výboru Evropského parlamentu CULT, do kterého spadá nezávislost a svoboda médií. Výboru předsedá Němka Sabine Verheyen (CDU).
„Na základě mého podnětu se bude výbor dále zabývat situací kolem voleb do Rady ČT. Výbor si vyžádá další informace v této záležitosti nejen od Komise, ale i od Skupiny evropských regulačních orgánů pro audiovizuální mediální služby (ERGA),“ uvedl Kojala, který se zabývá cenzurou internetu a “transparentností”.
Stránky výboru CULT jsou tak transparentní, že na nich nelze Kolajovo udální dohledat. Stejně neprůhledné jsou i zmiňované stránky ERGA
Z oddanosti unii až mrazí
Měsíční plat takřka půl milionu korun, který berou poslanci Evropského parlamentu a pocit důležitosti, jistě dokáže divy. Z oddanosti Pirátské strany německému projektu Evropské unie však až mrazí.
„Mít politiku založenou na bonzáctví a udavačství, tak to je unikum jen Pirátské strany. Někdy si kladu otázky, jak by se tito političtí svazáci chovali v době protektorátu? Kolik lidí a za co by byli schopni poslat na šibenici?” přemítá poslanec českého parlamentu Zdeněk Ondráček (KSČM).
Ozývají se hlasy, přirovnávající absolutní oddanost Pirátské strany k ideálům německého projektu Evropské unii k nadšení členů Hitlerjugend. Tomu však sami nevěříme, že by to bylo až tak vyhrocené.
Tzv. Hitlerjugend byla mládežnická organizace NSDAP, která existovala od roku 1922 do roku 1945 a působila i v Československu (měla cvičiště v parku na Kampě). Byla určena pro chlapce a dívky ve věku 14–18 let. Někteří experti ji popisují slovy “něco mezi svazáky a Antifou”.
“Věřte, že mě z toho jímá až úzkost v jaké době to žijeme a co jsou někteří schopen udělat proti své zemi,“ okomentoval Ondráček Kolajovy aktivity.