To snad ne! Neziskovka Člověk v tísni se i přes přísný zákaz vlezle pokoušela ovlivnit ústavní hlasování v Rusku! Školení kádrů, šíření falešných zpráv, falešná videa, školení agentů…
Vyhodíš je dveřmi, vlezou zpátky oknem, vyhodíš je oknem, vlezou zpátky odpadní dírou… Česká nezisková organizace Člověk v tísni Přes přísný zákaz se organizace Člověk v tísni pokoušela ovlivnit nedávné všelidové hlasování o prodloužení mandátu prezidenta Putina, odhalila vyšetřovací komise ruské dumy.
Organizace je přitom od loňska na černé listině v Ruské federaci za prokazatelnou podvratnou činnost hraničící s terorismem.
Odpudivá činnost organizace Člověk v tísni
Zařazení organizace Člověk v tísní na černou listinu v Rusku loni na podzim bylo očekávané. Její jednání bylo nehorázné a překračovalo všechny meze:
Od školení budoucích revolučních vůdců, přes vymývání mozků dětem a mladým lidem, návodů jak organizovat demonstrace, šíření letáků, falešných videí a zpráv.
Před hlasováním na konci června, kde občané rozhodli drtivou většinou o významném prodloužení mandátu prezidenta Putina, se organizace Člověk v tísni v Rusku opět zaktivovala, i kdy bylo jasné, že překračuje zákon a jejím aktivistům hrozí vězení a ohrožuje se své partnery.
Výsledek hlasování je i přes podvratnou činnost neziskovek obrovským úspěchem Vladimíra Putina to nejen co to výsledku (podpora takřka 80 procent voličů), ale i co do volební účasti (68 procent).
Rusové všelidovým hlasováním umožnili prezidentovi Vladimirovi Putinovi setrvat u moci až do roku 2036.
Šimon Pánek: Budeme škodit dál, ale nárazově
Po potupném, ale zcela zasloužení zařazení podvratné organizace Člověk v tísni na černou listinu, její šéf Šimon v Pánek prohlásil, že “budou dál bojovat v Rusku za lidská práva, ale dočasně omezí aktivity, aby neohrozili partnery.”
“Člověk v tísní patří mezi nejnebezpečnější organizace na světě, pokoušející se pod falešným krytím humanitární organizace vytvářet podmínky pro nepokoje, nebo revoluce převrat v té které zemi,” uvedl člen komise Státní dumy Adalbi Šchagošev.
K běžným metodám patří také paralelní šíření falešných zpráv, na kterých se podálejí na neziskovky napojená média. Letos byla takovou zprávou lež o údajném působení ruských žoldáků v Lybii a že si Rusko platí teroristy, aby zabíjeli americké vojáky.
Obrovský rozpočet a moc Člověka v tísni
Nadnárodní podvratné organizace Člověk v tísni, mimo jiné podporovaná i českou vládou, vyvíjí podle Moskvy podvratnou činnost nejen v Rusku, ale byla aktivní i na Ukrajině v době Majdanu a působí i v jiných zemích bývalého Sovětského svazu jako v Arménii, Gruzii nebo na Ukrajině v Donbasu.
Organizace Člověk v tísní má rozpočet závratné dvě miliardy ročně. Peníze dostávají od americké agentury pro mezinárodní rozvoj USAID, Open Society Fund, napojených na miliardáře Sorose, české vlády a dalších zdrojů.
Organizace vyvíjí také humanitární činnost, ale podle mnoha pozorovatelů jen jako maskování pro své skutečné cíle: Rozvracení režimů, které se nezamlouvají těm, kdo tuto organizaci platí.
Humanita jako zvrhlé maskování podvratné činnosti
Na seznamu zakázaných organizací v Ruské federaci je 19 organizací, jejichž název často obsahuje termín “demokracie”, ale vyvíjejí proti-demokratickou činnost. Jde obsahově o podobný model jako když rasistická organizace Black Lives Matter bojuje proti rasismu.
Jako první byla v v Rusku na černou listinu zařazena americká organizace The National Endowment for Democracy (NED), která je aktivní ví v České republice a nedávno zorganizovala státní převrat v Bolívii. Je považována za operativní křídlo americké tajné služby CIA s neomezeným rozpočtem.
Školení agentů, spolupráce s rozvědkou
„Organizace Člověk v tísni je virtuální základna pro školení agentů, kteří se pak stanou předáky a koordinátory protestních nálad,” říká Šchagošev.
Náhončí Člověka v tísní prý obcházeli obyvatele o žádali po nich vyplnění speciálních dotazníků, které umožní odhalit sociální nálady, tedy potenciál podvratné činnosti.
Mnohé neziskovky bývají vyslána do cizí země, kde pod humanitárním krytím provádí politické a zpravodajské úkoly. Poskytují kanceláře a objekty jako úkryty pro rozvědku. Humanitární krytí je používáno pro politickou a dokonce zpravodajskou činnost.
Falešné zprávy BBC, Deutsche Welle, Hlasu Ameriky…
Na šíření falešných zpráv a dezinfromací o hlasování se podle vyšetřování podílely meziskové organizace podporované těmito státy: Česká republika, USA, Německo, Velká Británie, Kanada, ale také Evropská Komise EU.
Falešené zprávy šířila tato média: Deutsche Welle, BBC, Hlas Ameriky, Svobodná Evropa a ze zahraničí placené portály se sídlem v Rusku.