Švédsko ve válce: 200 výbuchů za rok 2019! Imigranti z Afriky? Úřady odkazují na “zločinecké gangy”. Vymklo se to kontrole. Tady je důkaz: ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Hořící auta a obchody. Brzy i u nás?
Švédsko dnes: Tato unikátní země na severu prochází zásadní proměnou, která je symbolem proměny celé Evropy. Sociální inženýrství v praxi? Kdepak. Tohle je válka!
Když Švédsko přijímalo statisíce imigrantů během posledních pár let, byli mnozí z této desetimilionové země nadšeni: “To my víme nejlíp, jako na to. My jsme tou avantgardou Evropy!” Dnes touto skvělou zemí otřásají výbuchy, a to takřka denně. Jsou ranění, jsou mrtví. Tohle je válka.
Sen o integraci “západní” a “islámské” kultury se ve Švédsku proměnil v noční můru. Včera vybuchla bomba ve Stockholmu. Dnes v Malmö. Zítra v Göteborgu. Jako by to nikdy nemělo přestat. Místní obyvatelstvo to považuje až za surreálný zážitek.
“Nikdy bych si nemyslela, že se budu bát o život, když půjdu na procházku se psem,” říká Anna Neslundová z Malmö, která provozuje rodinné cukrářství.
Švédsko se stalo bitevním polem imigrantských gangů. Prodejčí drog zde soupeří o území s původními vládci, občas se vynoří nějaký blázen, který vyhodí ulici do povětří “jen tak”, aby upozornil na problém. Policie tápe.
Oproti loňsku se letos počet bombových útoků ve Švídsku více než zdvojnásobil. Policie jich napočítala přes 200. Toto číslo mnohanásobně překračuje jinou, srovnatelnou zemi.
Kupodivu nejsou hlášeny žádné ztráty na životech. Terčem útoků jsou nejčastěji prázdné budovy, kanceláře a auta. Používané bomby jsou obvykle malé a podle expertů mají jen zastrašit konkurenční gangy. Útočníci, z nichž nejméně polovina je za řad imigrantů, používají podomácku vyrobené trhaviny, ale také granáty z doby války v Jugoslávii.
Smutný primát ohledně bombových útoků drží město Malmö. Ve třetím největším městě země bylo letos provedeno nejméně 28 pumových útoků.
Švédsko je druhou nejčastější cílovou zemí imigrantů v celé Evropské unii (po Německu). Zdejší migrační politika způsobila v zemi velké problémy, zvýšila se kriminalita a zároveň začaly vznikat tzv. no-go přistěhovalecké čtvrti. Podle odhadů je v zemi asi 60 no-go zón.
Migranti se do země nejčastěji dostávali ze sousedního Dánska. Od roku 2014 je ve Švédsku ročně je asi 200 tisíc žádostí o azyl.
Odehraje se zde ročně přes 300 případů střelby, z toho polovina v imigrantských no-go imigrantských zónách. Loni bylo zastřeleno 40 lidí, letos je to ještě víc. V sousedním Norsku se odehrají “pouhé” tři takové střelby za rok.