ARFA.cz – Argumenty & Fakta

STRUČNÁ HISTORIE ANTIFY (1. díl): Jak používá falešnou terminologii k maskování skutečného cíle – Vytvoření komunistického světového řádu.

Kdo, nebo co je hnutí ANTIFA, které terorizuje USA a přelévá se do ostatních zemí, včetně České republiky? Připravili jsme pro vás poutavý seriál, který odpoví všechny vaše otázky.



Empirické důkazy ukazují, že Antifa je ve skutečnosti vysoce organizovaná, dobře financovaná a globálně rozšířená organizace. Má plochou organizační strukturu s desítkami a možná stovkami místních skupin.

Dlouhodobě deklarovaným cílem Antify v USA i v zahraničí je vytvoření komunistického světového řádu. Ve Spojených státech je bezprostředním cílem Antify svržení Trumpovy administrativy.


Antifa vyvolávání extrémní násilnosti s cílem vyprovokovat tvrdý zásah policie, který „potvrdí“, že vláda je „fašistická“. Na snímku: Starší muž odchází poté, co byl brutálně zbit členy skupiny Rose City Antifa 29. června 2019 v Portlandu ve státě Oregon

Násilí s cílem vyvolat reakci policie

Autor analýzy Soeren Kern. Analytik. Přednáší na univerzitě v Madridu.

Běžnou taktikou, kterou Antifa používá ve Spojených státech i v Evropě, je vyvolávání extrémních násilností a ničení veřejného a soukromého majetku, s cílem vyprovokovat tvrdý zásah policie, který “potvrdí”, že vláda je “fašistická”.

Antifa je nejen oficiálně tolerována, ale je dokonce placena německou vládou za boj proti krajní pravici.” – Německá novinářka Bettina Röhlová, deník Neue Zürcher Zeitung, 2. června 2020.



loading…

“Členové Antify se ze zbabělosti bojí odhalit svou totožnost, zakrývají si tváře a jejich jména jsou tajná. Antifa stále vyhrožuje násilím a útoky proti politikům a policii. Podporuje ničení veřejného a soukromého majetku, které způsobuje ohromné škody.” – Německá novinářka Bettina Röhl, deník Neue Zürcher Zeitung, 2. června 2020.


Generální prokurátor: Antifa páchá domácí terorismus

Generální prokurátor USA William Barr

Americký generální prokurátor William Barr obvinil Antifu – militantní „antifašistické“ hnutí – z násilností a rabování, které propukly po celých Spojených státech během protestních akcí vyvolaných smrtí George Floyda.

„Násilnosti podněcované a páchané Antifou a dalšími podobnými skupinami během těchto nepokojů jsou domácím terorismem a podle toho k nim budeme přistupovat,“ řekl Barr.


ANTIFA se připravuje do akce

loading…

Podíl na vraždě federálního agenta

Generální prokurátor William Barr také uvedl, že federální vláda má důkazy, že Antifa zneužila legitimní protesty po celé zemi, a „zapojila se do násilných nepokojů, páchání bezpráví, žhářství, rabování obchodů a útoků na veřejný majetek, na policisty a nevinné lidi a dokonce se podílela i na vraždě federálního agenta.

Americký prezident Donald J. Trump nařídil již předtím americkému ministerstvu spravedlnosti, aby Antifu zařadilo do seznamu teroristických organizací.


Nejznámější český člen Antify, předseda krajně levicové Pirátské strany Ivan Bartoš.


Média sympatizující s Antifou tvrdí, že skupinu nelze klasifikovat jako teroristickou organizaci, protože to je volně definované protestní hnutí, které postrádá centralizovanou strukturu.

Mark Bray, hlasitý zastánce Antify v USA a autor knihy „Antifa: anti-fašistická příručka“ prohlašuje, že „Antifa nefunguje jako zastřešující organizace a nemá přesně definovanou strukturu velení.“


Dobře financovaná organizace

Empirické důkazy ukazují, že Antifa je naopak ve skutečnosti vysoce organizovaná, dobře financovaná a globálně rozšířená organizace. Má plochou organizační strukturu s desítkami a možná stovkami místních skupin.

Americké ministerstvo spravedlnosti v současné době vyšetřuje jednotlivce napojené na Antifu ve snaze odhalit její skutečnou organizační strukturu.

Antifa do USA nepřinesla žádné nové ideje, svou ideologii, taktiku a cíle převzala od evropských antifašistických skupin, které jsou v té či oné podobě aktivní již téměř sto let.





Co je Antifa?

Antifu lze charakterizovat jako nadnárodní povstalecké hnutí, které usiluje, často s pomocí extrémního násilí, o podvracení liberální demokracie, s cílem nahradit globální kapitalismus komunismem.

Dlouhodobě deklarovaným cílem Antify v USA i v zahraničí je vytvoření komunistického světového řádu. Ve Spojených státech je bezprostředním cílem Antify svržení Trumpovy administrativy.

Nepřáteli Antify jsou pořádkové síly, které v jejím pojetí chrání status quo. Běžnou taktikou, kterou Antifa používá ve Spojených státech i v Evropě, je vyvolávání extrémních násilností a ničení veřejného a soukromého majetku, s cílem vyprovokovat tvrdý zásah policie, který „potvrdí“, že vláda je „fašistická“.



Cíl: Beztřídní společnost

Antifa tvrdí, že bojuje proti „fašismu“, což je označení, které často používá jako všeobecný pejorativ pro diskreditaci všech s jinými politickými názory.

Tradiční význam slova „fašismus“ je ve Websterově slovníku definován takto: „Totalitní vládní systém vedený diktátorem a zdůrazňující agresivní nacionalismus, militarismus a často také rasismus.“

Antifa prosazuje marxisticko-leninskou definici fašismu, která klade rovnítko mezi fašismus a kapitalismus. „Boj proti fašismu bude vyhrán pouze tehdy, když bude kapitalistický systém zničen a bude vytvořena beztřídní společnost,“ tvrdí německá odnož Antify – skupina Antifaschistischer Aufbau München.


Likvidace kapitalismu

Spolkový úřad pro ochranu ústavy (německá civilní vnitřní zpravodajská služba), ve své zvláštní zprávě o levicovém extremismu uvedl:

„Boj Antify proti pravicovým extremistům je jen kouřovou clonou. Skutečným terčem je ‚buržoazně-demokratický stát‘, který podle levicových extremistů akceptuje a podporuje ‚fašismus‘ jako možnou formu vlády a proto proti němu dostatečně nebojuje.”

“Podle Antify má ‚fašismus‘ kořeny v sociálních a politických strukturách ‚kapitalismu‘. Proto se levicoví extremisté ve svém ‚antifašistickém‘ boji zaměřují především na odstranění ‚kapitalistického systému‘.“



Proměna liberalismu v jeho pravý opak

Matthew Knouff, autor knihy Laický průvodce Antifou: díl I (An Outsider’s Guide to Antifa: Volume I) vysvětlil ideologii Antify takto:

„Základní filosofie Antify je zaměřena na boj proti třem základním silám: fašismu, rasismu a kapitalismu – všechny tři spolu podle Antify vzájemně souvisí… přičemž fašismus je považován za konečné stadium kapitalismu. Kapitalismus je nástrojem útisku a rasismus je represivním mechanismem podobným fašismu.“


Antifa je ve skutečnosti fašistické hnutí

Antony Mueller, německý profesor ekonomie vyučující v současné době v Brazílii, popsal v eseji „Co má Antifa společného s původními fašisty“ (What Antifa and the Original Fascists Have In Common), jak militantní antikapitalismus Antify maskovaný za antifašismus odhaluje její vlastní fašismus:

„Levice si přisvojila koncept liberalismu a proměnila význam tohoto slova v opak jeho původního významu. Hnutí Antifa používá tuto falešnou terminologii k maskování svých skutečných cílů. Ačkoliv Antifa označuje sebe samu za ‚antifašistickou‘ a prohlašuje fašismus za svého nepřítele, je sama o sobě především fašistickým hnutím.“


„Členové Antify nejsou odpůrci fašismu, ale jsou jeho skutečnými představiteli. Komunismus, socialismus a fašismus spojuje jejich antikapitalismus a antiliberalismus.“

„Antifa je fašistické hnutí. Nepřítelem tohoto hnutí není fašismus, ale svoboda, mír a prosperita.“

Pokračování zítra: Ideologické základy Antify

Soeren Kern

Autor textu Soeren Kern je politolog, analytik. Vystudoval diplomacii na Georgetown University ve Washingtonu. Specializuje se na transatlantické vztahy a roli USA ve světě, navštívil většinu zemí světa. Přednáší o mezinárodních vztazích na Universidad Elio Antonio de Nebrija v Madridu, kde také žije.


Zdroj: Gatestone Institute