Jak už to tak bývá, těmi nejzavilejšími kritiky minulého režimu jsou zpravidla samotní nejtvrdší exkomunisté. Dnes si rádi nasazují masku ctnostných autorit, které káží tzv. demokratické hodnoty. Jejich minulost je ale dostihuje.
U některých se minulost účelově vytahuje, u jiných se taktně zamlčuje. Podle toho, jak se to hodí k jejich glorifikaci nebo diskreditaci. Lubomír Metnar jako ministr obrany kupuje americké vrtulníky, proto se mu jeho účast v komunistickém pohotovostním pluku nepředhazuje. Stojí na té správné straně, vše odpuštěno. Ovšem takový Zdeněk Ondráček (KSČM) americké vrtulníky nekupuje, proto mu nasazují psí hlavu mlátičky v pohotovostním pluku!
Kteří polistopadoví politici dnes vykřikují o hrůzách socialismu, ale sami byli aktivními svazáky, pracovali v podnicích PZO nebo rovnou v rozvědce? Od ředitele České Televize, přes rektora Karlovy univerzity až po předsedu Ústavního soudu. Celý polistopadový režim stojí na sloupech, které podpírají komunističtí kádři. Ti se šikovně ukotvili v pravicovém spektru politiky, přebarvili na modro, z východu se přetočili na západ, a znovu uchopili moc.
Velmi rychle pochopili, kde je krajíc chleba namazaný máslem. Kariérní modrá košile bližší než rudý komunistický kabát. Abychom tak trochu oslavili výročí nedávné sametové taškařice, pojďme se podívat, kdo zinscenoval pochod z Albertova právě na Národní třídu, kdo vydal pokyn ke skartaci důležitých svazků StB, a jaké klíčové postavy utvářely rodící se drancování zlata, rabování bankovních sejfů a trhání páteřního průmyslu na kusy?
První exkluzivní rozhovor: Václav Havel v roce 1949 vstoupil do ČSM (Československý svaz mládeže ) a hrdě chodil po ulicích v modré svazácké košili. V průběhu politických procesů byl vášnivým zastáncem socialismu. Taktně se o tom mlčí.