Smrt zdravotní sestry z Thomayerovy nemocnice: Sebevražda? “Těžce snášela, co o ní a koronaviru psala média,” míní kolegové. Sebevraždy sestřiček i jinde. “Epidemie” je pouhých 0,26 procent všech úmrtí na světě. Konec na Velikonoce?

Příčina úmrtí zdravotní sestry (48) z Thomayerovy nemocnice v pražské Krči pozitivně testované na koronavirus zůstává nejasná. Objasnit by ji měla až pitva. Policie pracuje s verzí “náhlého úmrtí”. Kvůli psychickému tlaku z celosvětové paniky kolem koronaviru spáchaly sebevraždu nejméně tři zdravotní sestry.


Těžce nesla mediální tlak

Sestřička si ještě den před smrtí na facebooku stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek při péči o pacienty nakažené koronavirem.

Kvůli mediálnímu tlaku a obviněních, že nakazila své kolegy a jiné pacienty se sestřička před smrtí izolovala od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka.



“Těžce ale nesla, co o ní psala některá média, že byla nezodpovědná a roznášela infekci,” uvedla přednostka pneumologické kliniky Martina Vašáková v rozhovoru pro Českou televizi.


Koronavirus? Vyloučeno!

Šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula vyloučil, že by žena zemřela na následky nákazy koronavirem, což by byl světový unikát.

“Že by zemřela v souvislosti na koronavir vylučujeme,“ řekl pak náměstek Prymula deníku MF DNES. Tuto informaci následně ministerstvo zdravotnictví vzalo zpět a odkázalo na policejní vyšetřování.


Policie musí počkat na výsledek pitvy, všechny verze jsou bez v tuto chvíli bezpředmětné. Případ je vyšetřován jako “náhlé úmrtí.”




Podezřelá úmrtí

Zdravotní sestra (48) by byla první oběť v České republice, která nepatří mezi vážně nemocné seniory starší 70 let. Ti sice byli nakaženi chřipkovým virem SARS-CoV-2, ale trpěly také jinou vážnou nemocí, na níž také zemřely.

Stejná situace je i všude na světě: Obětem je kolem 80 let a mají nejméně jednu jinou vážnou chorobu. Neroste celkový počet úmrtí – ba právě naopak.


Statistika vs. média

Stále více odborníků upozorňuje na to, že panika kolem koronaviru je obludný mediální konstrukt.

Poukazují na to, že na světě je například více případů úmrtí žen při porodu (74 tisíc letos), než obětí koronaviru (40 tisíc). V ČR je více obětí na dopravní nehody (194 letos), koronavirus má 25 obětí.

Nejvíce lidí letos zemřelo na komplikace způsobené rakovinou (2 miliony obětí) a AIDS (400) tisíc. Zdroj

Prezident Trump (USA) plánuje “plné kostely” na velikonoční neděli 12. dubna. Stejné datum v souvislosti se zrušením omezení zmiňuje i česká vláda.

Na světě letos zemřelo z různých příčin 15 milionů lidí. Počet obětí “Nového koronaviru” je pouhých 0,26 procenta. Zdroj.




Policejní vozy

Spekulacím kolem úmrtí nahrává skutečnost, že k rodinnému domu v Říčanech, kde žena zemřela, se v neděli vedle zdravotníků a pohřební služby sjelo i několik policejních vozů.

Sestra se nakazila od taxikáře firmy Uber, který byl přivezen do nemocnice z těžým zápalem plic. Podle Thomayerovy nemocnice šlo o „velice obézního a polymorbidního pacienta s bronchiálním astmatem”.

Stav taxikáře se později zlepšil a poté mu byl podán americký lék Remdesivir. Výpovědní hodnota léku podaného po zlepšení stavu pacienta je tedy více než sporná.


Sebevraždy sestřiček kvůli koronaviru

Zdravotní sestra (34) v Itálii (Lombardie) spáchala sebevraždu poté, co byla traumatizována ze svých zkušeností z nemocnice, kde umírali lidé v důsledku chřipky (koronaviru).

Další zdravotní sestra (20), která pracovala na oddělení intenzivní péče v londýnské nemocnici, kde byli léčeni pacienti, nakažení “novým koronavirem”, spáchala sebevraždu kvůli psychickému tlaku.

Sebevraždu spáchala také zcela zdravá servírka v Británie (20), která psychicky neunesla izolaci kvůli karanténě.


Zdroje

iDnes: Zdravotní sestra nakazila…
iDnes: Zdravotní sestra tlak médií


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh