V sobotu na americké Aljašce havaroval vrtulník s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem a dalšími pěti lidmi na palubě. Tragická událost od začátku vyvolává řadu otázek. Po několika dnech stále nejasné okolnosti. Zvláštní reakce záchranných složek. Podezřelé načasování v souvislosti s tuzemskou politickou situací či tendrem na dostavbu Dukovan.
Sdílej tento článek, zlepšíš svět! Přihlaš se také k přímému odběru (dole pod článkem)! V době masivní cenzury sociálních sítí je nutno být v přímém kontaktu. Redakce Arfa děkuje!
Ze šesti členů posádky měl přežít pouze český snowboardista (desetinásobný mistr republiky) a fotograf David Horváth, který má být ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Uvidíme, zda se uzdraví (jakože mu to velmi přejeme) a zda něco vypoví.
Zde se objevuje první otazník. Protože zájem médií a bezpečnostních složek, který by měl vůči němu coby jedinému svědkovi tragické události být, je poměrně chladný.
V souvislosti s tím je rovněž zvláštní, že se doposud neobjevily žádné informace o způsobených zraněních a příčinách úmrtí (pád vrtulníku, umrznutí…) oněch pěti nešťastníků.
Z místa nehody je dostupná jediná (!?) fotografie havarovaného vrtulníku – a to ještě jen nic neprokazujícího torza. Je minimálně zvláštní, že když už se někdo k torzu dostal, nevyfotografoval, jak je v současné době zvykem, kvanta fotografií. Nebo vyfotil a nepustil do oběhu? Proč?
Aljašská policie dostala údajně hlášení ve 22:00 (vrtulník se zřejmě zřítil asi o půl sedmé), přičemž na místě záchranný tým vyzvedl pouze zraněného a kvůli tmě se pro mrtvé a kvůli dalšímu prozkoumání vrátil až o den později ráno. Zvláštní nemyslíte?
„V sobotu ve 22:00 byl náš útvar upozorněn. Obdrželi jsme zprávu, že je tu nějaká zpožděná helikoptéra… V sobotu večer vyslali záchranný tým. Ty vysíláme, aby rychle zachránily životy. Přijdou na místo a zjistí, jestli nehodu někdo přežil. Pokud ano, zajistí jim okamžitou pomoc… Byla už ale tma, takže jsme vyprostili pouze osobu, která nehodu přežila,“ uvedl člen aljašské policie Austin McDaniel pro web iRozhlas.cz.
Začátkem března zahynul po pádu helikoptéry za zatím nevyjasněných okolností jeden z nejbohatších Francouzů, šéf a majitel francouzského zbrojařského a leteckého konglomerátu a vlastník deníku Le Figaro Olivier Dassault – uznávaný vlastenec. Koncem února pak po pádu vrtulníku zemřel polský miliardář Karol Kania. Samozřejmě může jít jen o shodu náhod.
Časopis Forbes loni v dubnu odhadoval Kellnerův majetek na 373 miliard korun a řadil ho na 68. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Jeho skupina PPF působí v Evropě, Asii i Severní Americe a čile podniká v současnosti prorežimně nežádoucím Rusku i Číně. Do jejího portfolia spadá třeba Home Credit, Air Bank, O2 a CETIN, CME (televizní skupina Nova) nebo Škoda Transportation. Známé pak byly Kellnerovy pragmatické vztahy s prezidentem Klausem i Zemanem. Institut Václava Klause například podporoval významně finančně.
Vzkaz Klausům od globalistů?
Tragická nehoda v době, kdy se Václav Klaus ml. nečekaně stáhl z politiky, kdy naopak Václav Klaus st. vystrkuje politické růžky a kdy PPF nedávno koupila nejsledovanější televizní skupinu Nova (CME) je minimálně k zamyšlení.
„Pro moji generaci jsou svoboda, pracovitost, podnikavost a úcta k tradicím základními principy, na nichž jsme formovali své názory a postoje. To jsou také hodnoty, díky kterým jsme mohli vytvořit náš byznys a vybudovat firmy po celém světě. Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je ale stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot. Novodobé ideologie mají tendenci omezovat svobodu, kreativitu a kritické myšlení. Věřím ale, že česká společnost, která tradičně stojí především na umu a pracovitosti zdejších lidí, v takovém světě obstojí. V PPF k tomu chceme přispět.“
To uvedl Petr Kellner v úvodníku výroční zprávy z roku 2018 a předestřel tak svůj konzervativní pohled na svět. Který se v současném liberálně-levicovém tažení příliš nenosí.
Mohl i ten přispět k jeho konci?