Podlehne Nejvyšší soud USA nátlaku Deep State a neudělá nic se zfalšovanými volbami? Prezident Trump zařadil na vyšší rychlostní stupeň a ve své zásadní projevu (možná nejdůležitějším, jaký kdy měl) uvedl, že bude hájit ústavu jak mu to zákon dovolí.
“Jako prezident nemám vyšší povinnost, než hájit zákony a ústavu Spojených států. Proto jsem odhodlán chránit náš volební systém, který je nyní pod koordinovaným útokem a obléhání,” uvedl prezident Donald Trump v klíčové pasáží projevu.
Prezidentovo zásadní vystoupení bylo ignorováno médii hlavního proudu, Trump je lživě líčen jako zhrzený člověk, který se nedokáže smířit s porážkou. Důkazy o volebních podvodech masivního rozsahu se však množí.
Trumpův dávný slib, že “vysuší bažinu” může najít naplnění až dnes.
Svůj zásadní projev pronesl Trump v úterý amerického času, ale nový rozměr nabyl až o dva dny později. Tehdy byl v deníku The Washington Times uveřejněn hnutí We the People (WTPC) celostránkový inzerát, který vyzýval Trumpa k zavedení stanného práva.
Bolševická revoluce
Inzerát varuje před nastupující bolševickou revolucí a vyzývá prezidenta, aby vyhlásil na území USA stanné právo za účelem opakování voleb, avšak tentokrát pod dozorem armády. Volby by tak probíhaly znovu na stejných volebních přístrojích, ale vojáci se zbraněmi by dohlíželi, zda se sčítají fyzické hlasy poctivě.
Hnutí We the People spojuje s prezidentem Trumpem advokátka Sidney Powellová, která řídí jeden ze dvou hlavních proudů Trumpova úsilí dokázat podvody při volbách.
Inzerát, vyzývající Trumpa k povolání armády
V prohlášení We the People se mimo jiné uvádí: “Dnes je současná hrozba mezinárodní a domácí socialistické / komunistické levice pro naše USA mnohem vážnější, než cokoli, čemu Lincoln nebo náš národ ve své historii čelil – včetně občanské války.”
Armáda do akce
Trumpova věta “Jako prezident budu chránit náš volební systém, který je nyní pod koordinovaným útokem,” nabyla zásadnějšího významu. Přišla v době, kdy ochabla akceschopnost Nejvyššího soudu, na který Trumpův tým spoléhá.
Generální prokurátor (v USA současně ministr spravedlnosti) Bill Barr, považovaý za Trumpova muže, nečekaně dospěl k závěru: „Doposud jsme neviděli podvody v měřítku, které by mohly zásadně ovlivnit výsledek voleb.“
Prokurátorovo otočení je zásadním problémem pro celou strategii Trumpova týmu. Bez ministra Barra nemají šanci. Proto Trump zvažuje plán B, kterým je (omezené) stanné právo.
Celá Trumpova akce “volební podvod” se začala rozmělňovat v lokálních půtkách a přepočítáváních hlasů, což je přesně to, kamse to snaží Deep Statě dostat.
Trump však může vyhlásit stanné právo, a to na základě parametrů národní nouze nebo prohlášení o katastrofě. Potřebuje k tomu však spolupráci Kongresu – kde mají převahu “jeho” republikáni.
The Washington Times jediné větší tištěné médium v USA (tištěný náklad 80 tisíc denně), které bylo ochotno inzerát otisknout (neplést s anti-trumpovských deníkem The Washington Post).
Kongres za běžných okolností vyhlašuje nového prezidenta v polovině prosince.
Zdroje: The Washington Times, Bussines Insider, The National, Aeronet