Pomóc! Jde po mě Balkánská řeznice! Významný český historik protestuje proti zařazení svého jména na listinu spolupracovníků mocné americké vlivové skupiny Aspen institut

Významný historik a ekonom Aleš Valenta se důrazně ozval pro svému zařazení do seznamu spolupracovníků do české pobočky americké neziskové organizace The Aspen Institute. Ta je mnohými kritiky považován za nežádoucí lobistiskou skupinu, která nejen v České republice zásadním způsobem ovlivňuje personální obsazení klíčových postů až na úrovni ministrů.

“Právě jsem požádal na adrese office@AspeninstituteCE.org o okamžité vyškrtnutí svého jména z jejich list of People,” uvedl ekonom Aleš Valenta, který je politickým analytikem Institutu Václava Klause. O zařazení svého jména na seznam neměl ani tušení, nikdo z institutu ho o tom neinformoval.

Historik Valenta nechce být na stránkách Aspen Institutu

Mezi jmény, uvedených na stránkách Aspen Institutu je několik, u který není vyloučen stejný postup. Jsou zde ministři, státní zástupci, sportovci… Najdeme zde třeba vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, ministra vnitra Jana Hamáčka, poslance Jana Farského a především celou řadu údajně nezávislých novinářů.

O vyškrtnutí mohou požádat stejným způsobem jako historik Valenta, tedy na e-mailové adrese office@AspeninstituteCE.org, případně telefonicky

ZDE


Aspen institut je podle svých kritiků mimořádně vlivným zákulisním hráčem, propagujícím ideologii, jejíž těžiště je v Demokratické straně USA, tedy v radikálně liberální politice. Zástupci Aspen Institut to popírají a naopak tvrdí, že je jejich cílem stavět mosty a vytvářet prostor pro široký dialog.


Prezidentem a výkonným ředitelem Aspen Institut je Walter Isaacson, v minulosti mimo jiné šéfredaktor časopisu Time a ředitel CNN. Ve správní radě institutu zasedají např. Madeleine Albrightová, Condoleezza Riceová – obě tyto dámy jsou bývalými ministryněmi zahraničí USA a jsou velmi kontroverzními postavami válečných konfliktů v různých státech světa.


Aspen Institute je z velké části financován americkými nadacemi, jako Carnegie Corporation, The Rockefeller Brothers Fund a Fordovy nadace, z poplatků za semináře a jednotlivých členství.

Výkonným ředitelem Aspen institutu v České republice je bývalý diplomat Jiří Schneider (ODS). Čestným předsedou je bývalý novinář Michael Žantovský a bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová. Ta je původem Česka a sehrála významnou úlohu při rozšiřování NATO o státy východního bloku. Za svůj podíl na válce v Jugoslávii si od kritiků vysloužila přezdívku “Balkánská řeznice”.


Velmi ostrý článek o Aspen Institute napsal předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.

Aspenský institut českého Heydricha v sukních!

„Nezávislá“ státní zástupkyně, ministři, zkorumpovaní novináři, lokajští bankéři, supertuneláři, prodejce informací z archivu předlistopadových bezpečnostních služeb, novodobí cenzoři, zkompromitovaní politici všeho druhu, pravidelní respondenti České televize, genderové „odbornice a odborníci“… nekonečná řada jmen v seznamu Aspenského institutu. Jmen, která seznam, již svým umístěním, staví na pranýř.
Aspenský institut, coby produkt clintonovské válkychtivosti, nám vyrostl v Praze pod nosem, aby tak soustředil kolaboranty s cizí mocí pod jednou střechou. Balkánská řeznice Madeleine Albrightová jej odkojila a pyšně odpornou ikonou zaštítila. Protektorka České republiky tak do jednoho pytle vehnala otroky globalismu.
Ale pozor! Lidé ze seznamu se již ohrazují. Nevěděli, že se mohou dostat mezi kolaboranty pouhým konferenčním příspěvkem. Někdo tu tedy zatraceně podvádí. Seznam Aspenského institutu se stává dalším důležitým lustračním místem. Nejenom předlistopadová minulost, ale i současné jidášství musí mít svobodný občan na zřeteli.
Laskaví čtenáři, pohleďte na tuto adresu a kochejte se

ZDE
A nyní si, prosím, dejte tu práci a zeptejte se osob ze seznamu, zda se nechali do tohoto potupného souručenství zařadit dobrovolně.
Stanislav Novotný

Pozn.: Zde uvedené komentáře nemusí být v souladu s názorem redakce



close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh