Tímhle tempem se dozvíme, že II. světovou válku začalo Československo a Hitler chtěl osvobodit Evropu od Beneše. Evropská unie pod vedením Německa pokračuje v horečném přepisování historie. Jako by mělo Německo pocit, že se nejprve musí očistit, aby mohlo vést IV. říši.
Německu se pod vlajkou Přepisujeme historii “zusammen” podařilo propašovat v Evropském parlamentu odhlasování usnesení “Společný návrh usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“, které je výsměchem 60 milionům mrtvých za II. světové války, kterou rozpoutalo nacistické Německo a nikdo jiný.
Po nástupu bývalé německé ministryně obrany Uršuly von der Layen do funkce vrchní protektorky EU lze očekávat, že ještě přitvrdí. Cílem je přestavět historické skutečnosti tak, aby platila na první pohled nesmyslná věta: “Německo začalo II. světovou válku společně s Ruskem.”
To přece nejde, napadne našince. Jako že Achilles nedožene želvu? Ale ano, všechno jde. Celý trik spočívá v tom, že se vytrhne z kontextu detail, který se pak vydává za celek, některé momenty se zamlží, jiné zdůrazní, kde je kulička? – A je to! Trik je hotov!
Jasná fakta
Víme, že II. světová válka začala tak, že Hitler napadl Polsko 1. září 1939. Německé agresi proti Polsku předcházely dvě významné události, kterými si Hitler připravil cestu k ovládnutí Evropy (světa). Mnichovská dohoda (30. září 1938) a Smlouva o neútočení se Sovětským svazem (23. srpna 1939).
Dalo by se se hnidopišsky diskutovat o tom, zda II. světová válka začala už obsazení Rakouska (Anšlus) 12. března 1938. Nebo obsazením Sudet po Mnichovské dohodě v říjnu 1938, ale…
V datech je to takto:
1938, 12. března: Obsazení Rakouska (Anšlus)
1938, 30. září: Mnichovská dohoda a obsazení Sudet (Československo)
1939, 16. března: Vyhlášen Protektorát Čechy a Morava
1939, 23. srpna: Smlouva o neútočení se Sovětským svazem (tzv. dohoda Ribbentrop – Molotov)
1939, 1. září: Německá invaze do Polska
Vytvořit z těchto faktů verzi, že II. světovou válku začal Hitler společně se Stalinem, je úplná pitomost. Jde o pokus o hysterické přepisování historie, snahu Německa se očistit, aby se lépe vládlo.
Pro přepisování historie hlasovali tito europoslanci ČR:
Martina Dlabajová (za ANO), Martin Hlaváček (za ANO), Dita Charanzová (za ANO), Ondřej Knotek (ANO), Ondřej Kovařík (za ANO), Radka Maxová (ANO), Evžen Tošenovský (ODS), Alexandr Vondra (ODS), Veronika Vrecionová (ODS), Jan Zahradil (ODS), Markéta Gregorová (Piráti), Marcel Kolaja (Piráti), Mikuláš Peksa (Piráti), Luděk Niedermayer (TOP 09), Jiří Pospíšil (TOP 09), Stanislav Polčák (STAN), Hynek Blaško (SPD), Ivan David (SPD), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
Proti přepisování historie hlasovala jen europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).
Příští volby do Evropského parlamentu jsou v roce 2024.
Pro úplnost je třeba dodat, že Smlouva Německa se Sovětským svazem o neútočení (tzv. dohoda Ribbentrop – Molotov) 23. srpna 1939 byla klíčovým momentem ne pro začátek, ale pro ukončení války. Dala Sovětskému svazu odklad, tedy čas se vyzbrojit. Součástí (podmínkou) této dohody bylo rozdělení Polska. Hitler pak napadl Sovětský svaz v roce 1941, ale ten už měl sílu se ubránit.
V říjnu 1941 uhájil Sovětský svaz Moskvu, v únoru 1942 Stalingrad, v srpnu 1943 Sovětský svaz otočil vývoj války v bitvě u Kurska. Vylodění v Normandii, kdy se konečně na Stalinovu výzvu přidali i Spojenci, bylo až v červnu 1944, když už Němci ustupovali a válka byla v podstatě rozhodnutá.