Mrazivé VIDEO: Muž, nakažený koronavirem, děkuje z lůžka lékařům za záchranu života. “Jsou to andělé!” Začíná válka o lék, který vydělá miliardy. Fake news médií hlavního proudu
Taxikář Robert Markovič (53) z firmy UBER děkuje v dojemném videu lékařům, že mu zachránili život. Média hlavního proudu šíří falešnou zprávu, že pacient málem zemřel “kvůli koronaviru” a že mu zachránil život americký lék Ramdesivir. Podívejte se na mrazivé video:
Poděkování taxikáře lékařům:
“Je to vynikající nemocnice, vynikající lidi. Je o mě vzorně pečováné, staráno. Každou chvíli se mě někdo ptá, jestli něco chci, jestli něco nepotřebuju. Každou chvíli mě někdo přikrejvá, prostě ti lidi… Jsou andělé! Opravdu andělé!
Já je obdivuju, jak riskujou. Dennodenně tady nastavují svůj krk. Přitom věděj, jak je to nakažlivý. Prostě jdou do toho a třeba maj rodiny… Děti doma a tak, já… A dělaj tu svoji práci. Pomáhaj lidem…
Chtěl bych jim vzkázat, že jim hrozně děkuju. Všem. Že si toho moc vážim, že mě z toho dostali. Že to dokázali, že to nevzdali… Že jsem prostě tady. Za to jsem moc šťastnej, moc jim děkuju všem.”
Čtěte též zde: Elity chtějí celosvětovou vakcinaci (Bill Gates)
Lékař: Já bych se na ten lék neupínal
Ošetřující lékař docent Martin Balík na tiskové konferenci zpochybnil zásadní úlohu “zázračného amerického léku” Ramdesivir na uzdravení pacienta.
“My nevíme, jestli byl Ramdesivir to zásadní, co mu pomohlo. Máme jiné ukazatele, které ukazují, že se jedná o komplexní úzdravu a tudíž bych se k tomu léku za tolik neupínal.” uvedl ošetřující lékař docent Martin Balík k případu taxikáře.
Mediální interpretace však je: Taxikář málem umřel na koronavirus (fake news) a vyléčil ho americký lék koronavirus (fake news). Ani jedno tvrzení však není pravdivé, nebo je přinejmenším hodně sporné.
Kvůli koronaviru umírají jiní pacienti například na rakovinu
Docent Martin Balík upozorňuje, že kvůli hysterii kvůli koronaviru, jehož úmrtnost je 4 x nižší než chřipka 60 x než rakovina, dochází k zanedbávání péče o jiné, vážně nemocné pacienty.
„Museli jsme přivřít provozy a bojím se, že se nám nahrnou jiné diagnózy, které nyní nejsou adekvátně diagnostikované a léčené. To, že teď zanedbáváme jiné pacienty, se vymstí jim a nám taky,“ varuje docent Balík.
Koronavirus s potížemi taxikáře nemusel souviset
Taxikář Robert Markovič byl přijat v polovině března do Thomayerovy nemocnice ve vážném stavu. „Byl velice obézní, polymorbidní a s bronchiálním astmatem,” uvedli lékaři z Tomayerova nemocnice.
Taxikářův silný zápal plic vůbec nemusel souviset s nemocí COVID-19 a byl životu nebezpečný i bez koronaviru. Na ten byl sice taxikář Markovič testován pozitivně, ale podle všeho nebyl příčinou jeho potíží.
Od taxikáře se následně nakazila zdravotní sestra Věra a další zaměstnanci nemocnice. Média na sestru uspořádali štvanici, která skončila její smrtí. I poté však média pokračovala v šíření falešných zpráv, když uvedla, že sestra zemřela na koronavirus.
Zdravotní sestra zemřela na infarkt
Verzi koronaviru jako příčině smrti zdravotní sestry Věry odmítl i náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. “Že by zemřela v souvislosti na koronavir vylučujeme,“ řekl Roman Prymula deníku MF DNES.
Přestože kolovaly zvěsti, že sestra Věra spáchala po mediální štvanici sebevraždu, pitva určila jako příčinu smrti infarkt.
Taxikář se nejprve v Thomayerově a později ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Až když se jeho stav zlepšil, byl podán americký lék Remdesivir. Americká firma Gilead plánuje prodat milionu kusů tohoto léku.
Za nejúčinější lék proti novému viru je považován chlorochin nebo hydroxychlorochin, které jsou nejen vysoce účinné, ale také levné. Již jsou úspěšně používány v USA a Číně.
Úloha nejen českých médií hlavního proudu kolem koronaviru je děsivá. Zpakujme slova lékaře docenta Martina Balíka: “To, že teď zanedbáváme jiné pacienty, se vymstí jim a nám taky.”