Skvostný projev na rozloučenou přednesl europoslanec Nigel Farage v Evropském parlamentu: “Milujeme Evropu, ale nemáme rádi Evropskou unii”. Šéfka EU pléna mu vypnula mikrofon a zakázala britské vlaječky. Arogance, ze které mrazí. Německé vedení Evropské unie odhazuje zábrany: My jsme Evropa! Vy jste nic.
Velká Británie mává Evropské unii na rozloučenou, šéfka parlamentu britským poslancům vypíná mikrofony a vykazuje je ze sálu.
Opojná svobodo! Vedení Evropské unie dobře vědělo, proč nenechalo právě tuto schůzi vést Němku (Němce), ale nastrčilo Irku. Kontrast mezi svobodnou Británií a Německem sevřenou “Novou Evropou” však byl i tak velmi chmurný.
Na závěr projevu zástupci Británie zamávali britskými vlaječkami (Union Jack), které vedení Evropské unie v parlamentu zakázalo. Šéfka pléna EU – zástupkyně irské proevropské strany (lstivě zvoleno) Mairead McGuinnessová okamžitě vypnula Farageovi mikrofon. Její vystoupení mohlo mnohým připomenout projevu prokurátora Josefa Urválka.
“Pokud porušujete pravidla, budete odpojen. Odstraňte ty vlajky!” naléhala McGuinnessová s prstem na tlačítku.
Farage na to: “Je po všem! Skončil jsem! Hotovo!”
McGuiness: “Odcházíte, vezměte si své vlajky s sebou!”
Na ta slova britští poslanci mávajíce vlaječkami nad hlavou opouštějí svá místa.
Celý skvostný projev Nigela Farage ZDE
Ani Sovětský svaz si nedovolil zakazovat při zasedání Sovětů vlajky jednotlivých sovětských svazových republik.
Argumenty & Fakta informovaly o zakazování vlajek v Evropském parlamentu ZDE.
Národní symboly jsou v Evropském parlamentu považovány za reklamní předměty. Tento krok je symbolem federalizace Evropy, utlačování vlastenectví, pošlapávání národních identit. Je jasným znamením, že Evropská unie pod vedením Německa směřuje do formátu Nové Evropy, do formátu Čtvrté říše.
Britští poslanci prý v kuloárech radili svým kolegům, aby zavedli po vzory bláznivé eko-Grety ( Fridays for Future ) své “Pátky pro vlajky” (Fridays for Flags). Ostatní poslanci se zasmáli, ale tak nějak mimo kamery, kterými jsou prošpikovány chodby Evropského parlamentu.
Nikdo z poslanců ostatních zemí se nepostavil na stranu Velké Británie a aspoň symbolicky nezamával nad hlavou vlaječkou země, kterou zastupuje. Dokonce ani zástupci Francie od Le Penové nebo zástupci Itálie od Salviniho. Natož zástupci České republiky.
Poslanci Evropského parlamentu mají měsíčním platy až milion korun včetně různých bonusů a výhod. Situace při odchodu Británie ze sálu jasně ukázala, že ostatní europoslanci ani náhodou nehájí zájmy svých zemí, ale naopak je prodávají za milion měsíčně.
Projekt Evropské unie je postaven na zdánlivé štědrosti (dotace), ale ve skutečnosti jde o půjčku, kterou si EU vybere i s úroky (například formou ekologické daně).
To nejlepší z projevu M. Farage
Nigel Farage ve svém projevu připomněl, co je zjevné, ale nesmí se o tom mluvit: Evropská unie nerespektuje demokratické principy, jde o totalitní uskupení. Z projevu Nigela Farage vyjímáme (celý projev viz video s titulky).
Nigel Farage:
„Hlásíme se ke společnému trhu, ne k politické unii a nyní i ke společné armádě, kterou chcete vybudovat.”
“Evropskou ústavu odmítli Francouzi v referendu, Nizozemci v referendu a vy jste je ignorovali a znovu ji navrhli jako Lisabonskou smlouvu a chlubili se, že ji můžete protlačit bez referend.”
“Irové hlasovali, řekli ne a byli donuceni, aby hlasovali znovu. Nutit lidi hlasovat znovu vám jde dobře, ale co jsme naštěstí dokázali, je, že Britů je moc na to, aby mohli být šikanováni.”
“Evropa nepotřebuje Evropskou komisi. Nepotřebuje Evropský soud. Nepotřebuje tyto instituce a tuto moc. Milujeme Evropu, ale prostě nesnášíme Evropskou unii. Takhle jednoduché to je.”
“Doufám, že toto je začátek konce projektu Evropské unie. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je antidemokratický a dává určitým lidem moc bez zodpovědnosti. Lidem, které voliči nemohou pohnat k zodpovědnosti. A to je nepřijatelné.”
“Po celém Západě zuří bitva, v Evropě, v Americe i jinde. Globalismus proti populismu. A můžete populismus nesnášet, ale vtipné je, že populismus je čím dál víc populární.”
“Už žádný Evropský soud, žádná dohoda o rybolovu, už žádné povyšování se nad nás, už žádná šikana, už žádný Guy Verhofstadt (europoslanec, zastánce drsné federalizace EU). Dost bylo přemlouvání. Odcházíme.”
“Vím, že zakazujete vlajky, ale zamáváme vám s nimi na rozloučenou a těšíme se, že v budoucnosti s vámi budeme spolupracovat jako samostatná…“
V tuto chvíli byl britské poslanci vypnut mikrofon.
Politicky korektní lež
Šéfka pléna McGuinnessová britské poslance vyprovodila slovy, ze kterých mrazí:
“V příspěvku pana Farage bylo použito slovo nenávist.” (Což je lež, žádné takové slovo tam nezaznělo). A McGuinnessová pokračuje: “Nesmíme nenávidět nikoho, žádnou zemi, žádný lid.” (Tvrdil snad někdo opak?)
Jinými slovy: “Kdo se vzepře, bude obviněn ze šíření nenávisti.”
Britští poslanci vyšli ze sálu a na chodbě se objali. Pak šli zřejmě někam slavit.
Zbylých více než 700 poslanců způsobně sedělo ve svých seslích, vlaječky shcované buď v kufírcích, nebo raději doma hluboko ve skříni.
A Evropský parlament jednal dál bez Britů a ladil problematiku svobody slova na Burundi.
O definitivním odchodu Velké Británie z Evropské unie bude pralament hlasovat zítra, tedy v pátek 31. ledna 2020.