Británie to dokázala a konečně se vymanila z potupného sevření tlejícího německého projektu Evropské unie. “Máme zpět kontrolu nad svými zákony a naším osudem,” raduje se britský premiér Boris Johnson. Interpretace dohody Británie – EU je další z řady dezinformací, šířených médii hlavního proudu.
Není to tak, že vyhráli oba, Británie i EU. Tato verze je lživá. Ve skutečnosti jde o totální selhání předsedkyně Evropské komise (EK) Němky Ursuly von der Leyenová a celého projektu EU. Je to výprask, mazec, nakládačka.
Britští občané rozhodli o odchodu z německé vize IV. říše již v referendu 23. června 2016. Trvalo tedy nedůstojných 4 a půl roku, než se Británii podařilo vymanit se s německého sevření a vytvořit tak vzor pro ostatní členské státy. Další na na řadě jsou Maďarsko a Polsko.
“Soudní dvůr EU pro nás už nebude hrát roli,” jásal premiér Johnson. “Znamená to, že od 1. ledna 2021 budeme mít plnou politickou a ekonomickou nezávislost,” řekl Johnson. Dokončení Brexitu také znamená, že Británie nebude muset nic platit do Evropské unie – při zachování všech výhod.
Británie se také nebude účastnit mládežnického výměnného programu Erasmus, který je německých pokusem u vytvoření jakési EU-Jugend.
Mimózní Uršula: Je ti výhra!
Nevolená předsedkyně Evropské komise (EK) Němka Ursula von der Leyenová lstivě označila dohodu za dobrou a typu “win-win”. Německá kancléřka Angela Merkelová dohodu také přivítala. Obě ženy se předstíraným nadšením pokoušejí zamaskovat totální debakl, který způsobily.
Ursula von der Leyenová, bývalá gynekoložka, opakovaně selhává v čele Evropské komise, která je jakými politbyrem evropské volené masy druhořadých politiků s horentními platy a mizivými pravomocemi.
Von der Leyenová vyhořela například při jednání o vakcínách s firmou Pfizer, kdy je ve smlouvě zaručena beztrestnost v případě vedlejších účinků. Vakcína je navíc předražená, nevyzkoušená, riziková a zbytečná. Dalším selháním jsou jednání s Čínou, kterou EU na kolenou prosí o peníze a shovívavost.
Kancléřka Merkelová zas totálně selhala když v roce 2015 rozpoutala uprchlickou vlnu, která zaplavila Evropu. Horší selhání už si ani nelze představit – a to včetně jidášské role médií hlavního proudu.
Dohoda je skvělým vítězstvím Velké Británie. Je v podstatě identická s tzv. Bílou knihou, kterou předložila na jaře tohoto roku Británie členským státům EU tzv. Bílou knihu. Ta pojednávala o principu pokračování téměř všech parametrů hospodářských vztahů, vyjma povinnosti Británie platit příspěvek do rozpočtu EU.
Dokument s názvem Bílá kniha o 77 stranách obsahoval 12 priorit a 2 dodatky upozorňující na otázky, které Spojené království považuje při svém odchodu za zásadní. Připomeňme si je vezměme jako inspiraci.
Priority Spojeného království (Bílá kniha)
- Jistota a srozumitelnost
- Převzetí kontroly nad vlastními zákony
- Upevňování království
- Ochrana vazeb s Irskem a zachování otevřených hranic
- Kontrola imigrace
- Práva občanů EU ve Spojeném království a občanů Spojeného království v EU
- Ochrana práv pracujících
- Volný obchod s evropskými trhy
- Nové obchodní dohody s ostatními zeměmi
- Spojené království jako nejlepší místo pro vědu a inovace
- Boj proti zločinu a terorismu
- Plynulý a řízený odchod z EU