Karel Schwarzenberg, ikona TOP 09, důrazně podpořil děkovný dopis, který poslal prezident ČR Miloš Zeman svému ruskému protějšku Vladimíru Putinovi. Dopise prezident Zeman vyjádřil vděčnost za osvobození Československa a odmítl snahy přepisování historie.
„Jsem pamětník té doby a souhlasím. Pamatuji na generála, který u nás v Čimelicích bydlel a dobře si rozuměl s mým otcem. Otec miloval ruštinu. Žena ruského generála byla lékařka a mluvila francouzsky a německy a bavila se s mou matkou. Vojáci byli nejlepší kamarádi nás dětí,“ uvedl Karel Schwarzenberg v reakci na Zemanův dopis.
Dopis prezidenta Zemana prezidentu Putinovi
„9. května 1945 občané Prahy a Československa vítali Rudoarmějce jako své osvoboditele a naše vděčnost a upřímné díky bojovníkům riskujícím své životy také pro naši svobodu se nezměnily, a to ani přesto, že osudy a vztah našich zemí nebyly po porážce hitlerovské tyranie nijak lehké a snadné nejsou ani nyní. Odmítáme však přepisovat historii.“
Občané nezapomínají, že v bojích za osvobození Československa položilo život na 140 tisíc vojáků Rudé armády.
„Víme, že bez jejich obětí, bez hrdinství ruského lidu a dalších národů Sovětského svazu a bez hrdinného odhodlání vojáků Rudé armády, která – ač si to někteří přepisovači historie odmítají připustit – osvobodila většinu území tehdejšího Československa, bychom se nikdy nestali nezávislým a sebevědomým národem, jakým jsme dnes,“ konstatoval Miloš Zeman.
Karel Schwarzenberg k tomu dodává: “Jediné, o čem pochybuji, že jsme sebevědomý národ.”
Pod tlakem přepisování dějin
Česká republika je nyní pod tvrdým tlakem na přepisování dějin, který má za cíl vymazat klíčovou roli Sovětského svazu při porážce Německa ve II. světové válce.
Hlavní tahounem při snaze přepsat dějiny je právě hnutí TOP 09, které kníže Karel Schwarzenberg zakládat. Nyní se hnutí potácí na hranici zvolitelnosti do parlamentu. O přepsání dějin v neprospěch Ruska usiluje také Pirátská strana a ODS.
Démonizace vítěze
Důvodem těchto politických subjektů není jen snaha apelovat na extremistickou část voličského spektra a na mladé voliče. Všechny tyto strany jsou podporovateli německého projektu Evropské unie a Německo se touží očistit, aby mohlo vládnout Evropě.
Kvůli ambicím Německa ovládnou Evropu přišlo o život 72 milionů lidí, z toho 6 milionů Židů v koncentračních táborech
Zájem na démonizaci Ruska mají také Spojené státy, které by rádi ovládli dostavbu jaderné elektrárny Temelín, mělo odbytiště pro své zbraně a zřídilo na území České republiky své vojenské základny.
Kníže Karel (7) a generál Rudé armády
Karlovi Schwarzenbergovi (82) bylo v době osvobození Československa 7 let. Za války bydleli na zámku v Čimelicích. Právě u této obce se po osvobození Prahy Rudou armádou shromáždilo asi 100 tisíc Němců v naději, že se budou moci vzdát Spojeným státům. U Čimelic vedla demarkační linie.
U Čimelic (Slivice) se také odehrála 11. – 12. května 1945 poslední bitva II. světové války. Rudá armáda v ní rozdrtila armádu 6 tisíc německých vojáků.
Schwarzenbergové nechali během nedaleko Čimelic postavit pracovní tábor Lety (kvůli polomům), v němž byli po čase internování potulní cikáni. Tábor pak byl uzavřen kvůli epidemii, část cikánů byla převezena do koncentračních táborů.
Osvobozovacích akcí na Čimelicku se otec Karla Schwarzenberga (také Karel) aktivně účastnil až do vážného zranění, které utrpěl při motocyklové nehodě. Z tohoto důvodu chyběl při kapitulačních jednáních s generálem Waffen SS Karl von Pücklerem, během nichž tlumočil Schwarzenbergův nevlastní bratr Norbert Kinský.
Zroje: Parlamentní listy, Naší ctí je věrnost (Čvančara, Hazdra, Vajkebr)