Pandemie skončí tehdy, až budou chtít. Konec určuje ten, kdo má pod kontrolou “testování” a jeho interpretaci. Nyní se vezou na vlně začínající chřipkové sezóny (vrchol má až v březnu)…
KOMENTÁŘ Božena Weitingerová. Někteří naši občané to pořád ještě nějak nechápou: Čísla, kterými nás dennodenně krmí oficiální média, jsou záměrně falešně interpretována!
Počet zemřelých
Za prvé: Pokud nám někdo sdělí, že „Dnes na COVID (nebo s COVIDem) zemřelo 70 lidí!“, tak to neznamená nic jiného, než že z každodenních 300 osob, které z nejrůznějších příčin (rakovina, infarkty, mrtvice dopravní nehody, úrazy, sebevraždy atd.) zemřou každý den v ČR, bylo před smrtí, v okamžiku smrti (případně po smrti) pozitivně testováno na COVID-19.
Není znám jediná případ, že by někdo zemřel jen na covid.
U drtivé většiny z nich ale covidová nemoc buď vůbec nepropukla, nebo třeba i propukla, ale neměla zásadní vliv na fakt úmrtí. Tečka.
Arfa říká: U zemřelých “s covidem” nejsou prováděny pitvy, jak by mělo být v době “pandemie”.
Čím víc testů, tím víc trestů
Až nám zase někdo sdělí, že roste počet pozitivně testovaných osob, ptejme se na počty provedených testů a na okruh testovaných.
Zvyšuje-li se počet testů, je jasné, že se zvýší i počet pozitivních výsledků. Zaměří-li se testy více na rizikovější skupiny, opět to zvýší počty pozitivních osob. Ani v jednom případě to ale vůbec neukazuje na zhoršování celkové situace v zemi.
Proto je dobré ptát se nikoli po absolutních, ale po RELATIVNÍCH údajích – v procentech: Zvyšuje se podíl pozitivních osob z celkového počtu testovaných? U jak vysokého procenta zemřelých měla covidová nákaza skutečně zásadní vliv na jejich úmrtí?
Arfa říká: “pozitivně testovaní” se navíc testují několikrát. Tím dochází k zásadnímu zkreslení. Jeden “pozitivní” se objeví ve statistikách třeba 10 x. Tím dochází k jejich umělému navyšování.
Absolutní počet zemřelých, zbytek je mlha
Za druhé: Jediné absolutní číslo, které by nás mělo zajímat, je, zvyšuje-li se celkový počet zemřelých v daném dni či týdnu oproti loňsku nebo jiným předcházejícím letům.
Pokud tento počet neroste, je úplně jedno, kolik ze zemřelých bylo pozitivně testováno na COVID-19, protože je pak evidentní, že na úmrtnost nemá tento virus žádný vliv.
Strašení? Může to být dobrá zpráva
A co zvyšování procenta pozitivně testovaných osob ve vztahu k počtu obyvatel země? Pokud se přitom nezvedne celková úmrtnost, nejedná se o nic jiného než o to, že se naše populace postupně učí s tímto virem žít, zvyká si na něj a že ho ZVLÁDÁ.
A kdy se tedy máme začít skutečně děsit? Až se nám celkové počty zemřelých za týden zvednou dlouhodobě nad hranici 2.500 osob.
A až zjistíme, že tento nárůst má SKUTEČNĚ na svědomí COVID-19 a ne strach z něho nebo důsledky přemrštěných karanténních opatření.
Do té doby se jedná o falešnou hru s čísly a zneužívání důvěry a nevědomosti lidí. Nevěřte jim, vydržte to. Zase bude líp.
Zdroje: ČSÚ 17. týden, ČSÚ celkově, Veřejná databáze ČSU