Na tenkém ledě, ale s odvahou! Dvojice badatelů, vstupující pod jménem Michal a Petr, zmapovala zákulisí fenoménu Milionu chvilek a výsledky jejich pátrání jsou šokující.
Michal a Petr, jejichž investigativní videa na youtube sledují statisíce diváků, rozkryli síť vazeb, propojující dva jevy, které dosud předstíraly, že spolu nesouvisí: Úzké propojení Milionu chvilek a Pirátů.
Michal a Petr rozkrývají zákulisí Pirátů, Milionu Chvilek a extremistů z Kliniky s vazbami na Parlament ČR (výběr):
Výchozím bodem pátrání Michala a Petra je demonstrace levicových radikálů vítajících uprchlíky – Refugees wellcome 17. listopadu roku 2015. Projekt (neziskovka) vznikl v návaznosti na levicovou berlínskou pobočku a zvrtl se v extremistickou protistátní demonstraci, namířenou proti prezidentovi Miloši Zemanovi.
Na této demonstraci byl v převleku za novináře Benjamin Roll, nyní “víc než přítel” předsedy agitky Milion Chvilek Mikuláše Mináře. Oba “milionoví kluci s názorem” se zřejmě znali už tehdy, Minář se také protestů také zúčastnil, ale jen jako řadový radikál.
Halucinace na “demošce”
Roll o této akci napsal literárně chabou reportáž à la Milý deníčku do dotovaného časopisu Nota Bene, ale prodchnutou revolučním odhodláním, a s naivně – psychadelickým názvem Barevný listopad na zemi, která patří všem.
Cituje v ní svého kamaráda piráta Mikuláše Ferjenčíka, který říká, že “čím víc uprchlíků v České republice, tím líp” a také uvádí rozhovor s jeho sestrou, pirátkou Olgou Richterovou, která horlivě potvrzuje slova svého bratra.
Demonstraci “Refugees Welcome” organizoval radikál vedený na seznamu extremistů ministerstva vnitra Jan Cemper, “víc než přítel” Rolla, Mináře, Ferjenčíka i jeho někdy hezčí sestry Olgy. Demonstrace levicových radikálů u příležitosti 17. listopadu snad měla být původně pokojná, ale nebyla, protože ji narušila “banda z Kliniky”, zhulení a agresivní soudruzi výše jmenovaných, kteří si na “demošku” odskočili ze žižkovské Kliniky, jíž okupovali ve jménu Karla Marxe na protest proti nečinnosti Českých drah.
Jak zjistili badatelé Michal a Petr, Klinika je napojená na ideologa Martina C. Putnu, který se proslavil transparentem “Katolická buzna zdraví Bátoru”. Dnes už nikdo neví, kdo je Bátora, ale všichni si pamatují “katolickou buznu”.
Vyléčený extremista
Teplý teolog Putna je mentor a “víc než přítel” extremisty Cempera, který prý již není anarchistou, už nehodlá vyhazovat banky do povětří a brát rukojmí, ale prozřel a stal se šiřitelem – vyvracečem údajných dezinformací za peníze z nadnárodních fondů pro web Manipulátoři.cz.
Pirát Ferjenčík se mezitím z huliče vypracoval až na poslance, což je v podstatě majstrštyk, a jako takový navrhl na státní vyznamenání předsedu webu Manipulátoři.cz aktivistu Petra Nutila, jehož “koníkem” je “vyléčený” extremista Cemper – jak odhalilo pátrání dvojice badatelů Michal a Petr. “Je to nehorázná drzost a absurdita, protože právě oni jsou hlavní dezinformátoři,” míní dvojice badatelů.
Od ideologa Putny vedou z této skupiny další chapadélka: například k údajnému páterovi Halíkovi, nebo k jáhnovi ze Sudet Elva Frouzovi, který vystupuje na demonstracích Milion chvilek. Přes Cempera zas vedou lana na ultralevicovou neomarxistickou skupinu, deformující objektivitu internetové Wikipedie, a na skupiny “trollů” škodících na facebooku. Německá haluz zas vede k projektu Praha sobě…
Web Manipulátoři.cz je jedním z mnoha nadbytečných v oboru, kterému se říká “fact checking” – po světě jsou již odhadem desítky tisíc. Jejich údajným záměrem je uvádět na pravou míru nepřesnosti jiných webů, což mnohdy činí s takovou zuřivostí a agresivitou, že to může lecckomu připomínat jakési internetové StB.
Problémem těchto webů je, že úporným “vyvracením” verzí reality vlastně tyto verze šíří a páchají tak víc škody, než užitku. Velkou slabinou je výběr “fake news” – protože do této kategorie spadá v podstatě všechno a nic. K tomu je třeba důsledný odstup a vysoká kvalifikace, kterou v Česku nemá nikdo. Hlavní náplní “fact checkers” – především těch českých – tedy není “hledat pravdu”, ale někoho, kdo by to platil.
V případě Benjamina Rolla z Milionu chvilek se však tento “hlídací pes” dopustil chyby, která v tomto psychadelickém světě v podstatě znamená, jako by hlídací pes zardousil sám sebe. Tak dlouho vyvraceli, že je Benjamin Roll “vítač”, tak dlouho tvrdili, že na radikální demonstraci Refugees Welcome nebyl, až se vynořila fotka, na které stojí Roll s nápisem: “Solidarita s uprchlíky? Přijímám!”
A do toho ta výše zmiňovaná reportáž deníčkáře Rolla, kterou vám rádi přečtou badatelé, vystupující pod značkou Michal a Petr.
Celý dál Michal a Petr ZDE
Sdílejte tento článek!
Poznámka: Výsledky bádání Michala a Petra nemusí souhlasit s poznatků portálu ARFA.cz
Nepřehlédněte