Ve Spojených se dnes hraje o všechno. Demokratická strana USA tváří v tvář další volební prohře odhodila zábrany a spustila v zemi chaos. Cíl je jediný: Nezvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Obě videa uvádíme pro studijní účely – a jako dokreslení absurdních a děsivých jevů v dnešních USA.
První video je z Kalifornie a zachycuje černocha, který naštvaně strhává plakáty Black Lives Mattes z plotu školní zahrady, naproti které bydlí. Vtom se k němu přiřítí bílý liberál, skočí mu na záda (komicky mine) a začne černochovi nadávat, proč mu strhává jeho plakáty, kterými bojuje za práva černochů.
Podobné “plakátovací plochy” jsou dnes k vidění na mnoha místech USA – a velmi často na školních plotech. Hlídají je hlídky Black Lives Matter a Antifa a tvrdě zasahují proti každému, kdo se pokusí jejich dílo kazit.
Pokud se Demokratické straně podaří na podzim (3. listopadu) odstranit Trumpa z Bílého domu, dostane se celý svět do ještě divočejších obrátek, než v jakých je nyní. Scénářů je mnoho – od rozpadu USA (Kalifornie by se trhla první) až po vojenský výpad proti Rusku (armáda NATO je již připravena u ruských hranic.
Video příznačně demonstruje situaci v dnešních USA, kdy většinu demonstrantů za práva černochu tvoří běloši. Země je naruby a v totálním chaosu.
Martin Luther King: “Měl jsem dnes sen”. Toto je realita
Druhé video je alternativního webu Infowars.com, které jsme opatřili titulky. Začíná slavným a skvělým projevem Martina Luthera Kinga: “Měl jsem dnes sen, že bílí a černí jsou jako bratři a sestry”.
V další části videa jsou použity záběry (většinou ze sociálních sítí), které ukazují násilí, páchané černochy na běloších. Záměrem videa není v žádném případě propagace násilí, jde o spíše ironii, která v nadsázce zachycuje situaci, která se vymkla kontrole.
Alternativní odkaz na video ZDE
Co chtěl Martin Luther King
Zde jsou ukázky ze slavného projevu Martina Luthera Kinga, (I have a dream) který pronesl srpna 1963 ze schodů washingtonského Lincolnova památníku:
““Amerika nedojde klidu a pokoje, dokud černochům nepřizná jejich občanská práva... Na cestě za svým plnoprávným postavením se sami nesmíme provinit bezprávím. Nesnažme se uhasit naši žízeň po svobodě z pohárů hořkosti a nenávisti.“
“Měl jsem dnes sen, že jednoho dne na cihlově červených svazích v Georgii budou moci potomci někdejších otroků usednout jako bratři u jednoho stolu s potomky někdejších otrokářů.”
“Měl jsem dnes sen, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v zemi, kde nebudou posuzovány podle barvy své kůže, ale podle kvality charakteru. Měl jsem dnes sen!”
“Měl jsem dnes sen, že právě v Alabamě si jednoho dne budou moci malí černí chlapci a dívky podat ruce s bílými dětmi jako bratři a sestry. O tom dnes sním!“
Necelý rok po projevu, 2. července 1964, podepsal prezident Johnson zákon, který zakazoval diskriminaci v různých oblastech.
Sen, který se vymkl kontrole
V dnešních politicky hyperkorektních Spojených státech se Kingův sen proměnil k karikaturu sebe sama. Černoši (13 procent obyvatelstva USA) ve většině případů žijí ze sociálních dávek ve svých čtvrtích a podle svých pravidel. Mnoho z nich umírá na drogy, nebo se zbraní v ruce.
Rasismu nezmizel, pouze nabyl jiné formy. Přetrvávajícího napětí dlouhodobě využívala Demokratická strana USA, která doufá, že jí černošské obyvatelstvo pomůže ve volbách vyhnat Trumpa z Bílého domu.
Jako by události posledních desítek let směřovaly k jedinému okamžiku – a tím je den prezidentských voleb 3. listopadu 2020.