Profesor Jan Pirk se obává msty za to, že mluví pravdu o hysterii kolem údajné pandemie koronaviru. “O covidu už raději nebudu mluvit. Už mám strach. Politici už jsou na mě strašně naštvaní a jsou schopni všeho…” Agresivita ve společnosti stoupá. Svědci Covidovi a rouškaři jsou stále agresivnější.
Oblíbený profesor Pirk není zdaleka první, proti němuž se obrátil hněv a agresivita příznivců teorie, že kolem řádí pandemie apokalyptických rozměrů. S problémy v práci a ze strany médií a politiků se setkali ředitelé nemocnic (Bulovka), hygienici (hlavní hygienička dostala výpověď), viroložka Peková, které hrozí 10 let vězení a další… (viz níže)
Zatím však není jediný důkaz, že je covid-19 nebezpečnější než slabá sezónní chřipka. Statistiky hovoří jasně: Letos umírá méně lidí, než v předchozích letech.
Až mi začnou vyhrožovat, bude už pozdě
„To není pouhý můj pocit. Pan premiér už přece řekl: ‚Copak nám bude nějaký kardiolog něco radit?‘ Z vedení mi ještě nikdo nehrozil, ale to už by bylo pozdě.”
“Klidně na mě vytáhnou, že jsem někde překročil rychlost nebo něco podobného, a budou mě likvidovat tímto způsobem,“ nechal se slyšet oblíbený lékař Jan Pirk na nedávných narozeninách producenta Františka Janečka.
Kdo mu může uškodit
Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc je světově proslulý kardiochirurg a přednosta Kardiocentra IKEMu. Těší se mimořádné důvěře a oblibě u české veřejnosti. V podstatě je tváří a symbolem úspěchu IKEMu.
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je příspěvkovou organizací řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR. To může IKEM potrestat například snížením příspěvků. Ředitelem je Michal Stiborek.
V roce 2019 byl IKEM největším transplantačním centrem na světě, bylo zde transplantováno 540 orgánů 486 lidem
V IKEMu dochází přibližně k 70 procentům všech transplantací v Česku. IKEM Sídlí v Praze-Krči. Specializuje se v rámci oboru kardiologie na léčbu kardiovaskulárních onemocněních, transplantaci orgánů, dále diabetologii a léčbu poruch metabolismu.
Nebyl by první…
Okamžité odvolání ředitele pražské Nemocnice Na Bulovce Jana Kvačka žádal premiér Andrej Babiš kvůli rouškám. Tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch premiérovu výzvu nevyslyšel a za ředitele Kvačka se postavil.
„Standardní používání roušek či respirátorů je naprosto nesmyslné a ve většině případech jen plýtváte materiálem, který budeme potřebovat, a to jak na běžné izolační režimy, tak na pacienty s potvrzeným COVID-19,” napsala v e-mailu z 16. března od vedoucí epidemiologie v Nemocnici Na Bulovce Hana Bláhová.
Ředitel Bulovky: Nůž na krku
Ředitel nemocnice Jan Kvaček její doporučení hájil s tím, že je to v souladu s přístupem Světové zdravotnické organizace (WHO). „Je to společný názor našich infektologů a naší hygieničky a je to v souladu s doporučením WHO,” uvedl tehdy ředitel Kvaček.
WHO skutečně nošení roušek důrazně nedoporučovala s tím, že roušky více škodí, než pomáhají. Jejich hlavním problémem je šíření paniky a “dušení” těch, kteří je nosí. Později WHO svůj názor přehodnotila, když se ukázalo, že roušky jsou užitečný nástroj a symbol moci nad občany.
Hlavní hygienička: Výpověď! Byla málo angažovaná
Za své nedostatečně odhodlané výroky byl odvolána hlavní hygienička Eva Gottvaldová v den, kdy Česko vyhlásilo kvůli šíření koronaviru nouzový stav, tedy 12. března. Gottwaldová již lednu neopatrně uvedla, že se jí “obavy z koronaviru občas zdají nadsazené.”
Vláda odvolala Gottwaldovou jednohlasně, protože prý “nezvládla svoji funkci”. Gottwaldová přirovnala své odvolání k honu na čarodějnice.
Zdroje: Extra, Novinky, Rozhlas