Jak muž ze Solopisk málem zbořil vládu. Prý ví, jak to bylo 11. září! Vyděšený Babiš burcuje poslance, ministr vnitra se hroutí, Piráti žalují a hrozí Bruselem. Budou předčasné volby?

To je mela! Z banální volby nového člena do Rady České tiskové kanceláře vznikla vládní krize a hrozí nové volby. Hamáček zaklekl na Babiše, Piráti mu sedí za krkem.

Novinář Michal Semín, bohabojný otec devíti dětí ze statku ve vísce Solopisky, před pár dny překvapivě získal při parlamentní volbě do Rady ČTK nejvíc hlasů. Začala kanonáda, protože tohle nikdo nečekal. „Je třeba uklidnit mediální situaci a paniku, která tady vznikla kolem pana Semína,“ chlácholil hemžící se poslance Faltýnek (ANO), který také dobře ví, co je mediální lynč.

Logo České tiskové kanceláře

Česká tisková kancelář je kdysi významná státní mediální agentura, která je podobně jako Česká televize tak trochu veřejnoprávní, jen nešíří takovou propagandu a není dotována ze státních prostředků. Pracuje v ní 200 lidí.

Michal Semín s manželkou a devíti dětmi na statku ve vísce Solopisky

Činnost ČTK kontroluje tzv. Rada, jejíž předsedou je bývalý sporťák, který končí. V radě mimo jiné sedí poslankyně Marksová (ČSSD), která jejíž jediná novinářská kvalifikace jsou texty do feministického časopisu o módě. Takže tam někoho frkněte a jede se dál, řeklo by se.

Babiš a Faltýnek uklidňují parlament

Ale ono ne. Po Semínově nečekaném úspěchu běželi Piráti žalovat Hamáčkovi z ČSSD, že Semína nominovala SPD a že pro něj hlasovali poslanci ANO. Hamáček, který doufá, že se s Piráty jeho chřadnoucí strana nějak prolne a udělá z nich mladé sociální demokraty, to pojal jako věc principu. A utíkal žalovat Babišovi. Postavil to tak, že buď Semín, nebo on a celá vláda.

Babiš vůbec nechápal, oč jde, Semína neznal, ČTK ho nezajímá, ale slíbil “že to oběhne”, protože Hamáčka potřebuje do počtu. Možná mu to připomnělo slovenskou pohádku o slepičce a kohoutkovi.

„Byl by to obrovský problém,” štkal Hamáček. “Kdyby Semín prošel ve druhém kole, znamenalo by to, že důvěra v této koalici nefunguje. Pokud bychom si nebyli schopni věřit v takto základních věcech, tak pak nemá smysl pokračovat.“ Premiér Babiš mezitím obíhal své poslance a kladl jim na srdce, aby ve jménu strany, vlády a světového míru zásadně a už nikdy nevolili toho Semína, nebo padne vláda a oni se budou muset možná vrátit do práce.

Michal Semín na demonstraci za tradiční rodinu (táta, máma, děti).

Piráti mezitím běželi žalovat do České televize. Toho Semína je třeba zašlapat do země, protože brzy bude kolo druhé a kdo ví, jak to dopadne. Kdosi někde vyhrabal Semínův výrok, že „Česká televize je nástrojem levičácké propagandy neomarxismu.”

Mnozí tento výrok považují za výstižný, pro jiné je jak červený hadr. Pěkně se tak na okamžik rozkryly vazby neomarxistické České televize a neomarxistů v parlamentu. Což je milé zvláště v této době, kdy extrémista volá “Chyťte extrémistu” a našinec by mohl ztratit přehled, kdo je kdo.

Semín záhy pronikl nejen na televizní obrazovky jako klasická ukázka toho, “jak to nemá vypadat”, ale (protože Piráti běželi žalovat na agenturu Milion chvilek) také na demonstrace proti Babišovi, kde si ho brali řečníci na paškál takřka jako toho, kdo v podstatě spáchal atentáty 11. září, nebo je aspoň schvaluje.


Přitom mírumilovnějšího člověka aby pohledal. Michal Semín je překladatel, spisovatel a průkopník domácího vyučování dětí. Zastává křesťanské konzervativní názory, za základ státu považuje rodinu, nesouhlasí s umělými potraty, nebo se svatbami, kde se berou dva muži, dvě ženy, nebo celá různě namíchaná skupina osob, v níž mnozí snad kdysi bývaly ženami a naopak.

Michal Semín má rád pořádek a naopak nemá rád extrémismus a feminismus, které považuje za nebezpečné pro společnost. Stojí v čele vlastenecké iniciativy D.O.S.T.

Útok na mrakodrapy 11. září 2011

Jako novinář publikuje Semín mimo jiné na oblíbeném internetovém portálu Protiproud. Jeho přirozenou vlastností, která by ostatně měla být vlastní každému novináři, je klást si otázky, zpochybňovat oficiální verze, které mohou být motivovány mocenskými zájmy, a vytvářet si názor až po důkladné analýze několika zdrojů. Vychází z předpokladu, že ne všechno musí být pravda jen proto, že to tvrdí na Česká televize. Jde do hloubky, kde hledá odpovědi. Což je pro budoucího člena Rady ČTK je skvělá kvalifikace.

„Oficiální výklad událostí 11. září je pole mého názoru báchorka. Ze všech možných scénářů se mi jeví jako nejpravděpodobnější ten, jenž připouští podíl části mocenských struktur v rámci amerických elit na přípravě i provedení útoků,“ přemítá Semín.

“Pozór,” žalují Piráti, “On si nemyslí, že útoky několika letadel na mrakodrapy v New Yorku dalších nejméně dvou v okolí řídil kamarád Saddáma Husajna Usáma bin Ládin z jeskyně v poušti!”

Každopádně – do Rady ČTK bude volit parlament na druhý pokus až v červenci, tak snad nám ta vláda do té doby vydrží. Tedy – pokud mezitím Babiše a Faltýnka nezavřou.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh