ARFA.cz – Argumenty & Fakta

Děsivé video z Balkánské trasy: Imigranti pochodují krajinou a hulákají Alláh Akbar. Je jich čím dál víc. Bez výjimky jde o mladé muže v plné síle. Šílený příběh města na imigrantské trase, kde se z hostitelů stali hosté


Tento výjev je v městečku Bihać v Bosně a Hercegovině k vidění denně: Dav imignatů, tvořený výhradně mladými muži v plné síle, prochází krajinou a huláká Alláh Akhbar. Bez výjimky ho tvoří mladí muži. Video je datováno z října 2019. Je tedy jen pár dní staré.



V městečku Bihać žije 50 tisíc obyvatel. Poté, co se před dvěma lety ocitlo na tzv. Balkánské trase (po postavení plotů v Maďarsku), v něm přibylo 10 tisíc imigrantů. Denně jich do Bihaće přichází přes 200 a počty rostou. Některým se pak podaří dostat se přes hory do Chorvatska a dál do Německa, jiní jsou vráceni zpět a zůstanou. Nedaleko města je sběrný tábor.


Brzy i u nás?

V parlamentu České republiky je připravena ke schválení novela imigračního zákona “Strpění cizince” (německy Duldung). Tato novela je obejitím tzv. imigračních kvót. Umožní Německu poslat do České republiky libovolný počet imigrantů. Těch je v Německu od roku 2014 přibylo odhadem pět milionů, Německo nápor nezvládá. Hlavním cílem odsunu má být právě Česká republika. Novelu předložil ministr vnitra Hamáček (ČSSD).

O novele “strpění cizince” jsme psali ZDE

Vláda občany Bihaće ubezpečovala, že Bosna není pro imigranty cílovou destinací. Že jsou přátelští, mírumilovní a jen procházejí. Díky své poloze u chorvatské hranice Bihać přitahuje imigranty, kteří se bez potřebných dokladů snaží dostat přes zelenou hranici do Chorvatska.


Malebné městečko Bihač v Bosně

Obtížnému útěku přes hory do sousedního Chorvatska imigranti říkají The Game, tedy Hra. „Hráč“ se buď dostane až do Rakouska, Německa nebo Itálie. Nebo selže, chytí ho chorvatská policie a vrátí se zpátky na start, tedy do Bihaće.


Imigranti ovládli město

Občané si stěžují, že se imigranti chovají, jako by jim město patřilo, jako ho „dobyli“. Hostitelé se stali hosty ve svém vlastním městě.

Starosta Bihaće pan Šuhret Fazlić k tomu říká: “Nejhorší je, že se život úplně změnil. Nic už není normální.”

Místní dívky již vdávají za mladé muže z Sýrie, Íránu a Afghánistánu Pákistánu, Bangladéše, Iráku atd. Imigranti se živí krádežemi, někteří si zde otevřely kavárny či obchody s “jejich” jídlem.

Imigranti v Bihači

Balkánská cesta byla považována za víceméně uzavřenou, když Maďarsko na podzim 2015 na hranicích se Srbskem a Chorvatskem postavilo ploty a zátarasy. Trasa se však jen přesunula více na západ a vede nyní přes Srbsko, Bosnu, Chorvatsko a Slovinsko.


Balkánská trasa se posunula tak, aby se imigranti vyhnuli Maďarsku

Přibývá běženců, kteří se vydávají na plavbu přes Egejské moře. Tlak na Bihać poroste. Blížící se zima, která v bosenských horách přichází brzy, může spustit humanitární katastrofu.


Německo kolabuje

Imigranti míří většinou do Německa, které nápor nezvládá. Německo proto tlačí na členské státy Evropské unie, které si zavazuje různými dotacemi. Za to pak chce, aby státy včetně České republiky, přijali co nejvíc imigrantů. Nejprve třeba 500, pak tisíc a atd.

Příval imigrantů navždy změní složení obyvatelstva Evropy. Migrace byla spuštěna v roce 2014 poté, co německá kancléřka Merkelová vyzvala budoucí imigranty, že je Německo rádo přijme. Příčinou migrace byla intervence USA v arabském světě.

Zdroj s místního tisku ZDE