Magistrálu u Muzea zablokovalo komando z hnutí Extinction Rebellion. Někteří jeho členové i za cenu sebepoškozování, když se vrhli pod kola aut a pak se přilepili holými dlaněmi k asfaltu. Stejná skupina si dala pár dní předtím oprátky na krk a postavila se na náměstí Republiky pod šibenice na kostky ledu.
Není to jen nahodilý happening popletené mládeže z Prahy a okolí, která naletěla podvodu, že se planeta otepluje a že se tak děje kvůli kysličníku uhličitému, který údajně nějak souvisí s uhlím, a že je to celé nějak propojené.
Je to mnohem horší a naopak přituhuje.
Okupace magistrály u Muzea byla součástí mezinárodní, profesionálně naplánované akce, podobné se odehrály ve stejnou dobu v Brně, Berlíně, Londýně, Paříži a dalších městech po celém světě. Typickým rysem je iracionalita, fanatismus, a nulový pud sebezáchovy.
Úvodem je třeba zdůraznit: Planeta se neotepluje, víc kysličníku nevadí, s ropou a uhlím to nijak nesouvisí. Celé je to podvod a je třeba se ptát kdo za tím stojí a proč.
Hnutí Extinction Rebellion je nové, první akci uspořádalo loni. Jeho zakladatelkou je Britka Gail Bradbrooková (47), která dostala nápad založit toto hnutí – jak se sama chlubí – pod vlivem psychedelických látek jako LSD. Mnozí ji považují za jakousi “Velekněžku” nebo “Matku”.
Tento kult vědmy připomíná fenomén dívky Grety, která také “prohlédla” ve chvíli vytržení, kdy měla halucinace z hladu, způsobeného psychickými problémy.
Hnutí se od svých předchůdců liší radikalizací, protože prý už není čas. Cílem je vytvořit chaos okupací silnic, dálnic a letišť.
Obecně řečeno: Jde o cynické zneužití jedné generace (nyní zatím dětí) za účelem obohacení malé skupiny lidí. Opravdu velký problém nastane, až se tato zneužitá generace ocitne sama a začne být nahrazována novou. Až tehdy bude hrozba vyhynutí (Extinction) skutečně reálná.
Problém s terorismem
Pražská bojůvka, stejně jako ty v jiných městech, má velmi dobré instrukce, aby její členové nebyli pozatýkáni jako teroristé. Při všech rozhovorech si proto účastníci akcí důsledně pochvalují, jak je vše pěkně zorganizované že je protest nenásilný. Je to děsivé.
„Jsme nenásilní, ale rozhodně nechceme vyvolávat pasivismus, ten už si nemůžeme dovolit. Pařížská dohoda není dostačující,“ řekl při blokádě magistrály mluvčí hnutí Extincion Rebellion, levicový aktivista Martin Vrba.
Což by se dalo vyložit i takto (nadsázka): Jsme nenásilní, ale bude – li třeba, brzy to tu celé vyhodíme do vzduchu.
Definice terorismu je tato: “Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických, případně politicko – náboženských cílů.” Což je přesně to, co se děje.
Dodejme, že tzv. Pařížská dohoda vznikla pod tlakem neziskových organizací a nadnárodních zájmů. Americký prezident Donald Trump v červnu 2017 oznámil, že Spojené státy od Pařížské dohody odstupují, protože (parafráze) je to celé podvod.
Velmi příhodný přístup zaujala policie ve Velké Británii, kde eko-komanda Extinction Rebellion vtrhla na letiště London City a zablokovala příjezdové cesty. Policie jich pozatýkala přes 40 a nyní prověřuje, jestli nejde o terorismus.
Zatímco u nás hrozí za terorismus až dvacet let, je jako pouhý přestupek hodnoceno jednání, kdy je organizovanou skupinou zastavena doprava za účelem dosažení politických cílů.
Kdo to platí
Odpověď na otázku “kdo ten morbidní karneval platí” je zdánlivě jednoduchá. Donátoři Extinction Rebellion se ním totiž nijak netají, ba právě naopak, chlubí se, že “zachraňují planetu”. Spoluzakladatelkou je genderová aktivistka Tamsin Omondová, přední figura různých eko-hnutí podporovaných miliardářem Georgem Sorosem.
Článek na Daily Mail o hnutí Extinction rebellion ZDE
Miliardářka daruje aktivistům z Extinction Rebellion půl milionu liber ZDE
Částka půl milionu liber je od paní Gettyové oficiální, ale lze jen dohadovat kolik dostali organizátoři jinými cestami. Filantropka Gettyová může být jen vystrčenou figurou.
Mezi donátory figurují jména propojená s organizacemi miliardářem Georgem Sorosem.
O dotátorech eko-komanda Extinction Rebellion ZDE
Tyto skupiny či jim podobné stojí podle mnohých pozorovatelů za protivládními demonstracemi Milion chvilek, za jejich obdobou na Slovensku a mají prsty i v dalších masových akcích, které vedly k pádům vlád různých zemí.
Často vystupují jako “neziskovky” a mají obdivuhodnou schopnost vytáhnout peníze z vlád, které se pak pokoušejí svrhnout. Nabízí se parafráze známého úsloví: Společná cesta do kolektivního pekla je dlážděna zdánlivě dobrými úmysly jednotlivců.
Proč to dělá
Jako odpověď na otázku proč nabízíme tuto verzi: Cílem eko-aktivismu, nebo chcete-li eko-terorismu je zavedení uhlíkové daně na veškeré zboží a služby. Peníze by pak proudily na účty globálních firem.
Například: Pokud dáváte přednost svíčkové, budete si muset připlatit. A to až dvakrát tolik, jak uvedla mentálně postižená dívka Greta. Pokud jsme však spořiví a dáváme přednost mletému hmyzu, nebo upravenému masu z mrtvých osob, pak si dáme do nosu za hubičku.
Předpokládejme, že většina lidí raději svíčkovou nebo řízek z normálního prasete. Kam půjdou peníze z tzv. “uhlíkové daně”? Aby to dávalo smysl, budou směřovat do kapes nadnárodních firem, které to zavinily – a mohly to “napravit”.
Nadnárodní firmy si tak skrze různé fondy platí “užitečné idioty”, aby jim to zařídili. Je to vlastně majstrštyk. Pro prapůvodní anarchisty byly nepřítelem číslo jedna právě nadnárodní firmy. Teď je to kysličník.
Něco jako nadnárodní perpetuum mobile placené jednotlivými občany, z nichž ti chudší chroupou chrousty. A nad tím se klene duha.
Alternativní průmysl
Současně dochází k prudkému rozvoji alternativného eko-průmyslu, kdy jsou například plastové kelímky nahrazovány eko-kelímky, nebo papírové tácky miskami z bambusu.
Rozdíl v například v kelímcích není jen v tom, že se eko-kelímek rozloží až za 70 let, zatímco normální kelímek už za pět(!). Rozdíl je především v tom, že eko-kelímek nevyrábí nějaká stará, zaostalá a zpátečnícká firma, ale firma nová, progresivní a eko!
Totéž platí samozřejmě o energiích – a to je také důvodem, proč tzv. liberální hnutí nenávidí jaderné elektrárny.
Podle našeho názoru je třeba na akce typu Extincion Rebellion nahlížet jako na teroristické.
Jde přece o užití násilí (násilné zastavení provozu na magistrále) nebo hrozby násilím (“nechceme vyvolávat pasivismus, ten už si nemůžeme dovolit”) s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických, případně politicko-náboženských cílů.