ARFA.cz – Argumenty & Fakta

Babišův konec: Do čela Evropské unie míří tato žena. Liberální aktivistka, feministka, fanynka migrace, islámistka a kamarádí se s českými Piráty. Tak jak je to s těmi dotacemi?

Český premiér Andrej Babiš má problém. Evropská unie volí v těchto dnech nové vedení – Evropskou komisi. To bude mít zásadní vliv nejen na směřování svazu, ale také na osud českého premiéra. Čerpal, nebo nečerpal jeho Agrofert nelegálně miliardové dotace? Nad Babišem se stahují černá mračna, občas vyšlehne blesk.

Klíčový bude samozřejmě post předsedy Evropské komise a také předseda parlamentu Evropské unie. Na základě zákulisních informací od našeho informátora z Evropského parlamentu vidí situace redakce portálu arfa.cz následovně: Největší favoritkou voleb na post šéfa Evropské komise (nebo předsedy parlamentu) je Němka Franziska Kellerová, řečná Ska Kellerová (37 let). Dáváme jí 80 %.

Tato žena všechno: Liberální aktivistka, radikální feministka, ekologická aktivistka (globální oteplování), propagátorka radikální migrace (prosazuje uprchlické kvóty do zemí východní Evropy – samozřejmě přijímání celých imigrantských rodin nebo dokonce celých vesnic). Je islámistka, bojovnice za práva gayů atd. A samozřejmě: Na čerpání kvót je pedant.

Kellerová s transparentem: “Ruce pryč! Běženci nejsou kriminálníci”

Němečtí Zelení, jichž je Kellerová vedoucí představitelkou, jsou německou variantou českých Pirátů. Mají podobné priority i luxusní pozici ve volebních preferencích (9 % ve volbách do spolkového sněmu 2017 a dokonce 22 % ve volbách do parlamentu EU 2019). Němečtí Piráti jsou zcela na peripetii zájmu voličů a jsou víceméně jen suportem pro německé Zelené. Němečtí Zelení a čeští Piráti jsou v podstatě jen dvě označení pro stejnou věc. Proto jsou úzce propojeni.

Rozhodnuto o postu příští hlavy Evropské unie může být během pár dní. Je asi deset jmen, která připadají v úvahu. Její dosavadní šéf Jean-Claude Juncker prohlásil, že by se téměř vsadil, že patovou situaci vyřeší až volba nějaké ženy. Do toho se hovoří o tom, že by měl mít nový šéf ekologický záběr.

Tito politici jsou jmenováni nejčastěji v souvislosti s dalším důležitým postem předsedy Evropského parlamentu. Zleva: Weber, Timmermans, Vestagerová, Kellerová, Cue a překvapivě také český žolíček Zahradil.

K tomu připočtěme, že v nedávných eurovolbách sice posílil vliv eroskeptických, někdy dokonce Evropské unii nepřátelských stran, ale že také naopak velmi pěkně zabodovaly tzv. liberální strany, tedy Zelení (především němečtí) a různé další varianty českých Pirátů. Skeptickým stranám je třeba dát lekci (míněno ironicky).

Razantní odpovědí všem těm “populistům”, “rádobyvlastencům”, “migrantofobům” a “mužským šovinistům” (myšleno ironicky) je toto jméno: Franziska Kellerová.

Romantický západ slunce v Evropské unii

Tato žena by znamenala Babišův konec – nebo přinejmenším něco, co by ho připomínalo. Kdyby Evropská unie usoudila, že Babišovy firmy (Agrofert a další) čerpaly miliardové dotace neoprávněně, stál by český premiér před volbou: Buď složit funkci, nebo vrátit miliardy.

Lze předpokládat, že pod vedením paní Kellerové by se možnost negativního zhodnocení čerpání dotací dramaticky zvýšila. Pokud se tak stane, získají české opoziční strany munici na premiérovo odvolání – pod tlakem papíru z EU si podpořit Babiše zřejmě netroufne ani SPD (Okamura) – a pro ČSSD bude patřičný dokument dokonce vysvobozením.

Babiš a jeho ANO se tak při možném dalším hlasování o důvěře ocitne sám jen s komunisty a i jejich podpora je v tomto bodě nejistá (nelegální čerpání dotací, potvrzené EU – tentokrát již pravomocně je těžký kalibr) . Pak by se stalo to, po čem volají organizátoři demonstrací Milion chvilek – hnutí ANO by zůstalo u moci, ale bez Babiše.

Vojáci chrání Brusel po teroristickém útoku

Opozičním politické strany (tzv. Demoblok) se ze všech sil snažily, aby nebyly s organizováním demonstrací přímo spojovány. Vazby jsou však nasnadě: Především TOP 09, Piráti, Lidovci…

Po odstoupení Babiše přijdou na řadu parlamentní volby 2021 a velké miliardářovo dilema: Buď se dál protloukat jako otloukánek protistátně státních médií a bezskurpulózní opozice a současně zchudnout o miliardy, nebo si nechat peníze a odjet na venkov objímat stvoly řepky. Těžká volba.

Premiér Andrej Babiš si tuto hrozbu velmi dobře uvědomuje, proto volbu nového předsedy Evropské komise okomentoval takto: “Přeji si, aby novým šéfem či šéfkou Evropské komise byl někdo, kdo rozumí našemu regionu”.

Jak rozumí “našemu regionu” paní Franciska Kellerová, není známo, co se však ví velmi dobře, je, že si velice rozumí s českými Piráty, a to nejen proto, že se její manžel jmenuje Drake.


Franziska “Ska” Kellerová je typický produkt neomarxismu a liberalismu. Narodila se roku 1981 ještě v Německé demokratické republice (jako Frau Merkel). V politice začínala jako členka Zelené mládeže (Grünen Jugend), je poslankyní Evropského parlamentu už deset let a na post předsedkyně Evropské komise ji nominovala celá evropské frakce Zelených.

Kellerová vystudovala islámská studia, turkologii a judaistiku. Za muže si vzala finského ekologického aktivistu Markuse Drakeho. Hovoří plynně čtyřmi jazyky: kromě své rodné němčiny anglicky, francouzsky a španělsky, částečně mluví také turecky a arabsky.

Je radikální zastánkyní migrace, práv žen a bojovnicí proti tzv. “populismu”, spekuluje se o jejím napojení na organizaci Antifa. Říká: „Evropa má humanitární povinnost ukončit tragédii ve Středomoří. Vlády EU se nesmí podvolit pravicovým populistům v Německu, Rakousku a Itálii. Vlády EU musí usilovat o to, aby nevládní organizace mohly dále zachraňovat lidi.”

No tak vida.