Slovenská veřejnost byla podvedena. Kauza Kuciak, která vynesla do prezidentského křesla krajně liberální prezidentku Zuzanu Čaputovou, byla mediální fikce. Vyplývá to ze zveřejněním písemného rozsudku, který byl očekáván s velkým napětím.
Z rozsudku vyplývá, že si média si celý příběh vymyslela a případ nese všechny rysy podvodu na voličích, kteří byli obelstěni smyšlenou verzí o italské mafii a vládě, která nechává vraždit novináře.
Mimořádně odpudivou roli zde sehrál nový Denník N a na něj napojená další mainstreamová média, která ho hojně citovala (za peníze).
Důkaz hniloby mediální scény
Přelomová zpráva o zveřejnění písemného vyhotovení rozsudku zcela zanikla pod mediální masáží kvůli údajné pandemii koronaviru.
Česká a slovenské média o tomto podvodu na voličích informovala jen okrajově a se zjevnou neochotou. Vymyšlený příběh o politické vraždě novináře přitom zásadně změnil politickou mapu země.
Slovenský soud zveřejnil písemné vyhotovení rozsudku, na základě kterého před měsícem osvobodil podnikatele Mariana Kočnera v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.
Jde o zcela šokující závěry soudu, které svědčí o prohnilosti slovenské mediální scény – tolik podobné té české. Hlavní slovenské média vytvořila falešný obraz, na základě kterého ve spolupráci s neziskovými organizacemi podpořila politický převrat v zemi.
Barevná revoluce na objednávku
Po dosud neobjasněné vraždě uspořádaly neziskové organizace na Slovensku stovky protivládních demonstrací. Tyto organizace jsou napojeny na stejný finanční zdroj jako prezidentka Čaputová – na fondy miliardáře Sorose a dalších v podstatě neomezených finančních toků se zájmy v USA a Evropské unii.
Po svém zvolení začala prezidentka okamžitě razit sorosovskou extrémně liberální politiku včetně zpochybnění křesťanských základů Slovenska.
Časová osa volby prezidentky
– 2018, 21. února: Vražda novináře Kuciaka a jeho snoubenky, kterou média označila za politickou vraždu, v níž má prsty vláda premiéra Fica.
– 2018, březen: Takřka okamžitě byly zorganizovány protesty a demonstrace neziskovými organizacemi, placenými ze zahraničí.
– 2018, 15. března: Premiér Fico (Smer) podává rezignaci. Pokračují demonstrace i mediálné masáž
– 2018, září: Zatčena údajná zprostředkovatelka vraždy Alena Zsuzsová, krátce po ní i údajný objednavatel podnikatel Marián Kočner. Pokračují demonstrace i mediální masáž
– 2019, 30. března: Aktivistka Zuzana Čaputová zvolena prezidentkou Slovenska za mohutné masáže médií
– 2020, 29. února: Parlamentní volby. Pád Smeru (Fico). Vítězství nového, nečitelného uskupení. Převrat na slovenské politické scéně.
– 2020, 3. září: Soud osvobodil Kočnera i Zsuzsovou. Příběh, který změnil Slovensko, se nestal.
Soud: Je to celé Fake News
Soud v Pezinku vynesl 3. září rozsudek v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Podnikatele Mariana Kočnera a jeho milenku Alenu Zsuzsovou nepravomocně osvobodil.
Veřejnost s napětím očekávala písemné vyhotovení rozsudku se všemi detaily. Z rozsudku vyplývají skutečnosti, které zcela vyvracejí mediální verzi případu. Celé znění má 139 stran.
Základní fakta rozsudku
– Kočner o plánu zabít Kuciaka nevěděl.
– Není jediný důkaz o tom, že si Kočner vraždu objednal.
– Výpovědím svědků nelze věřit, na zločinu podíleli a mohli tak mít vlastní důvody, proč celou věc hodit na Kočnera a Zsuzsovou.
– Hlavní svědek se výpovědí snažil snížit si trest, navíc dlužil podezřelým peníze.
Kdo si vraždu Kuciaka ve skutečnosti objednal a jaký byl její pravý motiv, zůstává nadále záhadou.
Osvobozující rozsudek pro Kočnera nicméně zatím není pravomocný, posuzovat ho bude ještě Nejvyšší soud.